עובדי תיאטרון גבעתיים הכריזו על סכסוך עבודה

לדברי העובדים, העירייה לא מוכנה להתדיין עמם על תנאי ההעסקה שלהם, לנוכח אי הוודאות בנוגע לעתידם בתיאטרון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ועד עובדי תיאטרון גבעתיים הכריז על סכסוך עבודה לאחר שניסיונות ההידברות שלו עם עיריית גבעתיים עלו בתוהו. על פי ההסתדרות, שהעובדים מאוגדים בה, העירייה לא מוכנה להכיר בהתארגנות של העובדים ולא מוכנה להיכנס למשא ומתן על תנאי ההעסקה שלהם. לכן עוד השבוע ינקטו עובדי התיאטרון בצעדים ארגוניים, שהם מהלך לפני השבתת התיאטרון, המשמש כאולם מופעים עירוני.

בתיאטרון גבעתיים עובדים 36 עובדים, ובהם שליש הם עובדים בעלי ותק של שבע שנים ויותר; השאר - סדרנים, קופאים ועובדי הצוות הטכני - משתכרים לפי שעות לפי צורכי המקום. העיתוי להכרזה על הסכסוך נובע מחוסר הוודאות של העובדים לגבי עתידם בתיאטרון, וחששם כי יפוטרו. לאחר חילופי השלטון בגבעתיים והתמנות רן קוניק לראש העיר החדש, הוחלט כי בסוף מארס יעבור ניהול תיאטרון גבעתיים מידי חברת "יעד", החברה הכלכלית של העירייה, שניהלה את התיאטרון בשנתיים האחרונות, לאחריות העירייה. ראש העיר אף הודיע בישיבת העירייה לפני כחודש, כי התיאטרון ינוהל על ידי גורם חיצוני.

לטענת העובדים, התיאטרון שרוי בחובות ובקשיי ניהול זה שנים. על רקע זה, ניהול התיאטרון עבר כבר ידיים בעבר ובמסגרת אותו מהלך, הם פוטרו באופן פורמלי והוחזרו לעבודה. כיום, כשהדבר עומד לקרות שוב, הם מבקשים להתארגן ולתבוע את זכויותיהם. לדבריהם, באופן זה של העסקתם – כשהם מפוטרים מדי שנתיים - הם אינם זוכים לתנאי עבודה, נמנעת מהם העלאת שכר, ואין להם כל ביטחון תעסוקתי.

בארבעת החודשים האחרונים התארגנו העובדים ונקטו פעולות מחאה. כך למשל, נציג מטעם הוועד הסביר לפני כל אירוע את התביעה שלהם להתארגנות, ופליירים חולקו למבקרים בתיאטרון ובסביבותיו.

מעיריית גבעתיים נמסר: "צר לנו אך המידע שהועבר על ידי עובדי התיאטרון אינו מדויק. כשבוע לאחר בחירתו של ראש העירייה, נפגש רן קוניק אישית עם עובדי התיאטרון והסביר להם את המצב ועל הכוונה להחזיר את פעילות התיאטרון לידי העירייה לאור הכישלון שבהפעלתו על ידי החברה הכלכלית. העירייה והעומד בראשה לא רק שאינם מתעלמים ומפקירים את עובדי התיאטרון אלא אמרו להם חזור ואמור שהם חלק בלתי נפרד מהתיאטרון. לצערנו הרב העובדים הם שבחרו להתעלם מדבריי העירייה, והחליטו להתאגד באמצעות עורכי דין וההסתדרות, דבר אשר העביר את השיח למגרש המשפטי. בחודשים הקרובים תוקם בגבעתיים עמותה עירונית לתרבות, פנאי וחינוך משלים, אשר התיאטרון עתיד לעבור תחתיה בסופו של תהליך. בקרוב, ייבחר מפעיל חיצוני מקצועי, אשר ינהל את פעילות התיאטרון באופן מקצועי עד הקמת העמותה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ