ההצגה הישראלית "סמירה", העוסקת במחבלת מתאבדת, נפסלה על ידי שלטונות סין

ההצגה שכתבה ומבצעת ענת ברזילי היתה אמורה להשתתף בפסטיבל הפרינג' של אסיה, ולטענת שלטונות סין היא כוללת היבטים דתיים שעלולים לגרום בעיות חברתיות

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

ממשלת סין פסלה באחרונה את ההצגה "סמירה" מאת ובביצוע ענת ברזילי, מהשתתפות בפסטיבל הפרינג' של אסיה, ACT, שהתקיים בינואר 2014 בשנחאי, כך נודע עתה. נראה שתכני ההצגה - המגוללת את קורותיה של מחבלת מתאבדת שנתפסה לפני ביצוע פעולת טרור - לא עלו בקנה אחד עם כללי הצנזורה של השלטונות הסינים. למרות התערבות הקונסוליה הישראלית בבייג'ין, ההצגה בוטלה.

בהודעת הביטול נכתב כי שלטונות סין סירבו לאשר את ההצגה בטענה שהיא כוללת היבטים דתיים (ההצגה כוללת פסוקים מהקוראן) ועלולה "לגרום לבעיות בחברה". התערבות הקונסוליה הישראלית לא הצליחה לשנות את ההחלטה. "זאת הממשלה שלנו ועלינו לציית לה", התנצלו המארגנים. לעומת זאת, ההצגה "יונה ונער" של תיאטרון גשר יוצאת היום להשתתף בפסטיבל People Art Theater שמתקיים החודש בבייג'ין. זאת בעקבות הצלחת הספר של מאיר שלו שעליו מתבססת ההצגה בסין, לאחר שתורגם לסינית.

ברזילי. בדרך לניו יורקצילום: דניאל צ'צ'יק

"סמירה", שהשתתפה בעבר בפסטיבל אדינבורו, הוזמנה באחרונה להשתתף בפסטיבל הפרינג' הבינלאומי הגדול שיתקיים באוגוסט בניו יורק. במכתב ההזמנה נכתב כי "ההצגה היא ייצוג מרגש של המתרחש בישראל והסיפור הארוג בה הוא אוניברסלי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ