מנהל תיאטרון גבעתיים: "לא נאפשר כניסה ללא כרטיסים"

עובדי התיאטרון הכריזו, כחלק ממאבקם בעירייה, שהכניסה למופע הערב תהיה חופשית. מנהל התיאטרון, דוד קיגלר, הגיע מלווה באנשי ביטחון, ומנע את כניסתם של אנשים ללא כרטיסים: "העובדים עשו פרובוקציה"

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

מנהל תיאטרון גבעתיים השחקן דוד קיגלר, מלווה באנשי ביטחון, מנע הערב את כניסתם של אנשים שביקשו להיכנס חינם למופע הבידור של עו"ד בני דון יחיא. תושבי גבעתיים הוזמנו לצפות במופעי התיאטרון חינם כצעד מחאה של עובדי התיאטרון, במסגרת החרפת העיצומים שיזמה ההסתדרות המייצגת את העובדים. דוד קיגלר אמר כי "לא נאפשר כניסה של אנשים ללא כרטיסים".

לפני כשבועיים הוכרז סכסוך עבודה בתיאטרון. לדברי העובדים, הם ביקשו לקיים דיון בעירייה על מצבם, נוכח החלטת ראש העיר, רן קוניק, להעביר בסוף החודש הקרוב את ניהול התיאטרון מהחברה הכלכלית של העירייה לידיו של מפעיל חיצוני. בנסיבות שנוצרו, 36 עובדי התיאטרון חוששים כעת לעתידם המקצועי. אך נסיונותיהם ופניותיהם במאמץ למנוע את המשבר ולקדם מו"מ על תנאי הפרישה והקליטה של העובדים אצל המפעיל החדש של התיאטרון, הושבו ריקם.

לדברי העובדים, עו"ד דון יחיא עודכן בנוגע לצעדיהם ואף הסכים לשתף פעולה ולאפשר את כניסתם של צופים שלא רכשו כרטיסים למופע. כ-30 איש התכוננו לנצל את האפשרות להגיע, אך המאבטחים לא נתנו להם להיכנס. קיגלר הודיע למאוכזבים כי הם יכולים לרכוש כרטיסים. "אין דבר כזה כניסה חינם על בסיס מקום פנוי", אמר קיגלר הערב. "אנחנו משכירים את האולם, ולכן הפגיעה תהיה במפיקים חיצוניים". הוא הוסיף כי "העובדים עשו פרובוקציה. צר לי על המצב, אבל המופעים יתקיימו".יש לציין כי בניגוד לתיאטראות כגון הקאמרי או הבימה, תיאטרון גבעתיים אינו גוף יוצר אלא אולם עירוני שמארחמופעים חיצוניים.

מחאת "הכניסה חינם" הוכרזה על ידי העובדים עד סוף החודש. העובדים מתכוונים להופיע גם במוצ"ש בערב ב-22:00 ולנסות להכניס לאולם אנשים שלא רכשו כרטיסים.

מהעירייה נמסר: "כשבוע לאחר בחירתו של ראש העירייה, נפגש רן קוניק אישית עם עובדי התיאטרון והסביר להם את המצב ועל הכוונה להחזיר את פעילות התיאטרון לידי העיריה לאור הכישלון שבהפעלתו על ידי החברה הכלכלית.

העיריה והעומד בראשה, לא רק שאינה מתעלמת ומפקירה אלא אמרה לעובדי התאטרון חזור ואמור שהם חלק בלתי נפרד מהתיאטרון. לצערנו הרב העובדים הם שבחרו להתעלם מדבריי העירייה, והחליטו להתאגד באמצעות עורכי דין וההסתדרות, דבר אשר העביר את השיח למגרש המשפטי.

בחודשים הקרובים תוקם בגבעתיים עמותה עירונית לתרבות, פנאי וחינוך משלים, אשר התיאטרון עתיד לעבור תחתיה בסופו של תהליך. בקרוב, ייבחר מפעיל חיצוני מקצועי, אשר ינהל את פעילות התיאטרון באופן מקצועי עד הקמת העמותה".

מוקדם יותר הערב פרסמו עובדי תיאטרון גבעתיים את דבר מחאתם. העובדים הדפיסו מודעת אבל לתיאטרון ותלו אותה בתיאטרון ובסביבותיו. למרות התחושות הקשות, לדברי עובדת ותיקה בשם לירון אלפא, העובדת כעשור בתור מעצבת גרפית בתיאטרון, ההודעה על כניסה חינם למופעי התיאטרון היא "מחאה מחויכת". זאת בתקווה לסיים את המשבר במהרה. לדבריה, "העובדים בקופות והסדרנים, ישבתו ולא יגבו את הכסף, ואני וכל שאר העובדים נבוא לגבות אותם, לחלק דפי הסבר לקהל , ולהושיב את הקהל במקומות".

כמו כן בשבוע הבא צפויה הפגנה גדולה. "העובדים הפשוטים שמתפרנסים משכר זעום ומחזיקים את תפעול התיאטרון על גבם, לא יכולים ולא צריכים לשלם את מחיר הכשלים הניהוליים בתיאטרון", נמסר מוועד העובדים. "המאבק שלנו הוא לא רק על הביטחון התעסוקתי של העובדים אלא על דמותו של התיאטרון ועל התפקיד החשוב שהוא ממלא בזירת התרבות המקומית. אנו רוצים להמשיך לשרת את תושבי גבעתיים כמו שאנחנו עושים ב-14 השנים האחרונות אבל העירייה ממשיכה להתעלם מאיתנו"..

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ