הערב: הפגנה של עובדי תיאטרון גבעתיים

העובדים יפגינו במסגרת סכסוך העבודה שהכריזו עליו לפני כשבועיים, לאחר שהעירייה החליטה להעביר את ניהול האולם לידי מפעיל חיצוני

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

עובדי תיאטרון גבעתיים יפגינו היום מחוץ לתיאטרון במחאה על סירוב עיריית גבעתיים להיכנס אתם למו"מ על תנאי העסקתם. ההסתדרות המייצגת את ועד העובדים מסרה כי ההפגנה מתקיימת במסגרת סכסוך העבודה שהכריזו עליו העובדים לפני כשבועיים. העובדים יפגינו מחוץ לטקס חלוקת הפרסים של "אות הפעיל המצטיין המחוזי" בתיאטרון –- שבו ישתתף ראש העיר רן קוניק.

בתיאטרון גבעתיים, המשמש כאולם המארח הפקות שונות ובהן גם את אירועי העירייה, עובדים 36 עובדים ובהם סדרנים עובדי קופה ואחרים, חלקם בעלי ותק של מעל לשמונה שנים, ואחרים עובדים באופן זמני. הרקע להכרזה על סכסוך העובדה היא הודעת הפיטורים שנמסרה לעובדים שתכנס לתוקף מה-31/03/14. זאת בעקבות החלטתו של ראש העיר להעביר את ניהול התיאטרון מהחברה הכלכלית של העירייה לידיו של מפעיל חיצוני. לדברי העובדים, זוהי הפעם השלישית בחמש השנים האחרונות בהן עובר התיאטרון ידיים, ובכל פעם הם מפוטרים מחדש. לדבריהם, "הם אינם מוכנים לשמש עוד ככלי משחק בידי הנהלת העיר והם מבקשים להיכנס למו"מ מיידי  על עתידם".

החל מיום חמישי, במסגרת צעדי המחאה, העובדים לא בדקו את הכרטיסים בכניסה למופעים. אך מהלך זה נתקל בהתנגדותו של מנהל התיאטרון, השחקן דוד קיגלר, שלווה באנשי אבטחה שבדק את הכרטיסים במו ידיו. למחרת בשישי בערב, לדברי העובדים, פקחי עירייה בדקו את הכרטיסים.

כחלק משורת הצעדים הארגוניים בהם נוקטים העובדים מאז ההכרזה על הסכסוך, החל מיום ה' האחרון עובדי הקופה והסדרנים לא בודקים יותר כרטיסים בכניסה למופעים.

מוועד עובדי תיאטרון גבעתיים נמסר: "אנו נפגין הערב כדי להזכיר לראש העיר כי הוא לא ניצב מעל החוק. עליו לשבת עמנו למשא ומתן באופן מיידי במקום לפעול בכוחניות. הערב נזכיר לו שוב כי העובדים הפשוטים של תיאטרון גבעתיים - אלו שמנסים לשרוד ממשכורות זעומות - לא צריכים ולא יכולים לשלם את מחיר הכשלים הניהוליים שעליהם אחראית החברה הכלכלית של גבעתיים. הגיע הזמן שראש העירייה ייקח את האחריות לידיו ויבטיח כי איש מעובדי התיאטרון שמשרת את הציבור כבר 14 שנים, לא ייפגע כתוצאה  מהיוזמה שלו". 

מעיריית גבעתיים נמסר: "הדבר האחרון שאנו סבורים הוא שראש העיר מצוי מעל החוק, להפך, אנו פועלים אך ורק על פי המתווים החוקיים אשר מחייבים את החברה הכלכלית ואת עיריית גבעתיים. צר לנו שנושא כה רגיש נגרר למחוזות פופוליסטיים במטרה לזכות ביחס תקשורתי.

סוגיית תאטרון גבעתיים הנה סוגיה שהנהלת תאטרון גבעתיים וחברת יעד מקדישות לה זמן ומאמצים רבים ולו בכדי להגיע לתוצאה המיטבית למען כל הצדדים המעורבים.

לא מכבר התקיימה פגישה מסודרת בין נציגי העירייה לנציגות העובדים. בפגישה הוצגו כוונות העירייה, תוך התחייבות למתן הודעה מוקדמת הן לעובדים והן להסתדרות על כל מהלך שיש בכוונת החברה לנקוט. הפעולות שתתבצענה בסופו של יום הן הפעולות המתבקשות לטובת האינטרס העירוני, כפי שצריך היה להיות גם עד עתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ