ההצגה "יוליסס על בקבוקים" תעלה בבמה הישראלית בבוסטון

המחזה הפוליטי עטור הפרסים של גלעד עברון הוצג מעט מאוד בישראל

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

ההצגה "יוליסס על בקבוקים" מאת גלעד עברון תעלה במסגרת הבמה הישראלית בבוסטון ב–2015. זו תהיה ההפקה המלאה הראשונה ב"הבמה הישראלית", מסגרת המקדמת תרגום וקריאה של מחזאות ישראלית. הבכורה של ההצגה, בבימויו של גיא בן אהרון, המייסד והמנהל האמנותי של הבמה, צפויה באפריל הבא במרכז אמנויות הבמה" Artsemerson", בהשתתפות ג'רמיה קיסל, וויל לימן וקארן מקדונלד.

בן אהרון, ישראלי במוצאו, ייסד את הבמה הישראלית לפני כחמש שנים. הבחירה ב"יוליסס על בקבוקים" אינה טריוויאלית: זהו מחזה פוליטי עטור פרסים (פרס ניסים אלוני למחזה הטוב ביותר ולמחזאי הטוב ביותר 2012) אמנם, אך למרות ההכרה באיכותו הועלה בישראל פעמים ספורות בלבד, בבימויה של אופירה קניג ב–2011 בתיאטרון חיפה. המחזה מספר על ערבי ישראלי, מורה לספרות, שמפליג על רפסודה עשויה בקבוקים לעזה כדי ללמד שם ספרות רוסית ונתפס על ידי צה"ל.

מתוך "יוליסס על בקבוקים". מורה ערבי שט ללמד ספרות בעזהצילום: ז'ראר אלון

במקביל להעלאת "יוליסס", תמשיך הבמה בפעילותה העיקרית: תרגום וקריאת מחזות. בעונה הבאה תפיק הבמה קריאות של "אף פ'ם לא" מאת סיוון בן ישי; "הרטיטי את ליבי" מאת חנוך לוין; ו"משחקים בחצר האחורנית" של עדנה מזי"א. שלושת המחזאים מייצגים שלושה דורות בתיאטרון הישראלי. מחזות אלה מצטרפים לרפרטואר הכולל מחזות של סביון ליברכט, א"ב יהושע, יהושע סובול, ענת גוב, מוטי לרנר ועיבוד של "אשה בורחת מבשורה" של דוד גרוסמן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ