נבחרו המחזות שישתתפו ב"נקודת פתיחה 2"

במסגרת התוכנית של הקרן לפיתוח מחזאות ישראלית נשלחו באופן אנונימי 129 מחזות ומתוכם התקבלו שבעה. כותביהם יקבלו מענק כספי וכן ליווי דרמטורגי בתהליך הכתיבה

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

נבחרו שבעת המחזות המקוריים שישתתפו ב"נקודת פתיחה 2", תוכנית הקרן לפיתוח מחזאות ישראלית מייסודו של מפעל הפיס בשיתוף עמותת "קבוצת עבודה". המחזות הם "וולקאם" מאת נעם גיל, "פאפולה" מאת אריאל ברונז, "העמק וההר" מאת אבי שחרון, "עיוורון" מאת איתמר אורלב, "י'5" מאת ענבר אמיר, "הדבר במזוודה של הקולונל" מאת אסא וולפסון ו"מרלן" מאת שרה עזר.

129 מחזות הוגשו למפעל הפיס, כמחציתם על ידי כותבים שהוגדרו כחדשים. עם חברי הוועדה האמנותית שבחרו את המחזות, שהוגשו להם באופן אנונימי, נמנו הבמאי והשחקן יגאל זקס (שיזם את הפרויקט ומנהל אותו), הבמאי עירא אבנרי, המחזאי גלעד עברון, הבמאית מור פרנק והמחזאית והבמאית רביד דברה. הקרן לפיתוח מחזאות נוסדה כדי לעודד כתיבה של מחזות ישראליים. תוכנית הקרן פועלת בשני שלבים. בשלב הפתיחה הכותבים שנבחרו מקבלים מענק כספי בסך 10,000 שקלים וכן ליווי דרמטורגי בתהליך הכתיבה באמצעות מנחים מקצועיים. בשלב השני, הוועדה האמנותית תבחר מבין השבעה את אלה שימשיכו לשלב הבא. כל כותב שישתתף בחלק זה יקבל מענק נוסף זהה לראשון, והמשך תמיכה בפיתוח המחזה.

מתוך המחזה "חמוץ" שהתשתתף במחזור הקודם של התוכנית ויועלה בספטמבר באולם נחמניצילום: דניאל קמינסקי

זהו המחזור השני של התוכנית. במחזור הראשון פותחו עשרה מחזות שחלקם כבר משולבים ברפרטוארים של תיאטרונים או כהפקות בפסטיבלים. כך למשל, "אגדת דשא" מאת שי להב בבימויו של רוני ניניו, שגם ליווה את המחזה כדרמטורג ונכלל ברפרטואר 2015 של התיאטרון הקאמרי; "אינטימיות" מאת רוני קובן (דרמטורגיה: אבישי מילשטיין) יעלה באפריל 2015 במסגרת "פותחים במה" בבית לסין; "חמוץ" מאת ג'ייסון דנינו הולט ובבימויו (דרמטורגיה: לילך דקל אבנרי) תעלה בספטמבר באולם נחמני כהפקה עצמאית בתמיכת מנהל תרבות ומפעל הפיס; "ביאות ראשונות" מאת אורי ניצן נמצא במגעים והמשך עבודה לקראת הפקה בתיאטרון חיפה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ