שני עיבודים לספרי אתגר קרת בפסטיבל הצגות הילדים בחיפה

ההצגות על פי קרת יהיו בין השש שישתתפו בתחרות. הפסטיבל, שיחל ב–5 באפריל, נערך זו השנה ה–25

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

שתי הצגות ילדים חדשות שעובדו לפי ספריו של אתגר קרת יתחרו בפסח הקרוב בפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים בחיפה, שייערך זו השנה ה–25. לצד שש ההצגות המתחרות יועלו בפסטיבל, שיתקיים בין ה–5 ל–7 באפריל — במתחם תיאטרון חיפה, במתנ"ס הדר וכן במדעטק בעיר — גם 20 הצגות אורחות, שרובן זכו בפרסים או בציונים לשבח בפסטיבלי הצגות הילדים לאורך השנים. אחת מהן היא "הקיץ של אביה", המונודרמה מאת ובביצוע גילה אלמגור ובבימוי איציק ויינגרטן, שפתחה את הפסטיבל הראשון ב–1990.

ששת המחזות שיועלו בבכורה בתחרות הפסטיבל, שתכלול כמה קטגוריות ותעניק פרסים כספיים, נבחרו מתוך כ–150 שהוגשו לוועדה האמנותית שלו. אחד מהם הוא "אבא בורח עם הקרקס" בשיתוף תיאטרון אלעד האילתי, שכתב וביים דייויד בילנקה לפי ספר בשם זה מאת אתגר קרת ורותו מודן. ההצגה השנייה, "גור חתול אדם ארך שער", שעיבד וביים עופר עמרם לפי ספרו של קרת בשם זה. בהצגה, בביצוע תיאטרון "מופע" ותיאטרון "הנפש", משתתפים דוד שאול, יניב קלדרון ונועה פרטו.

הצגה נוספת המשתתפת בתחרות היא "ג'ירפה עפה" לפי שיריה וסיפוריה של נורית זרחי בסדרת ספרי "שתי ג'ירפות", ובה מופיעים השירים "קילפתי תפוז" ו"אשה בתוך אבטיח". את ההצגה כתב וביים לביא זיטנר והיא תעלה בהפקת תיאטרון ארצי לילדים ונוער. תיאטרון הקיבוץ יעלה בתחרות את "הסיפור על יאללה ורגע", שכתבה יעל אלפנבאום וביימה הדס קריידלמן גלבוע.

מתוך "גור חתול אדם ארך שיער"צילום: כפיר בולוטין

ההצגה "התיאטרון של אמיליה", שמשתתפת גם כן בתחרות, היא הצגת בובות וחפצים על אהבת התיאטרון של בובנאית מבוגרת ותבוצע בידי אורית ליבוביץ נוביץ. הצגת תחרות נוספת שתבחן את חייהם של הקשישים מנקודת מבט הומוריסטית היא "סיפורי סבתא וסבא גם", שכתב וביים אילן קורח.

מחוץ לתחרות תעלה ההפקה מקורית "הרפתקאות חמור שכולו תכלת", שעיבד וביים שי פיטובסקי לפי ספרו של נחום גוטמן, בביצוע "החיפאית", קבוצת הצעירים של תיאטרון חיפה. בין ההצגות האורחות בפסטיבל תהיה הצגת היחיד "הקיץ של אביה" לפי הספר האוטוביוגרפי מאת גילה אלמגור. את ההצגה, שלאחריה הופק גם סרט מצליח בבימוי אלי כהן ובהשתתפות אלמגור וקאיפו כהן בתפקיד אביה, ביים איציק ויינגרטן, שנכנס השנה לתפקידו כמנהל האמנותי של פסטיבל הצגות הילדים.

הצגות אורחות נוספות שיעלו הן "יואל אמר" של תיאטרון הקרון בבימוי מרית בן ישראל ובהשראת ספרו של יואל הופמן, שזכתה בפרסי ההצגה, הבמאית והמחזאית בפסטיבל בשנה שעברה, וכן "שכנים" בבימוי רועי שגב, שזכתה בפרס ההצגה הטובה ביותר ב–2012. עוד יעלו בפסטיבל "דג הזהב", מופע תיאטרון־מחול של ענבל פינטו ואבשלום פולק וכן "גיבורה קטנה", בכורה להצגת תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, שכתבה וביימה צביה הוברמן.

הפסטיבל יכלול גם 20 הצגות תיאטרון רחוב של קבוצות מישראל ומאירופה, בהן ההצגה ההולנדית "הדיילת הכתומה" וההצגה הספרדית "החייזרים" של תיאטרון "אינסוליטס".

מתוך "סיפורי סבא וסבתא גם"צילום: כפיר בולוטין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ