נורמן עיסא עזב את תיאטרון חיפה והצטרף לתיאטרון הבימה

השחקן והבמאי עזב את תיאטרון חיפה לאחר שנים ספורות שבהן שיחק וביים בו. השחקנית הילה פלדמן עזבה את הבימה ומצטרפת לתיאטרון בית ליסין

יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

השחקן והבמאי נורמן עיסא עזב באחרונה את תיאטרון חיפה אחרי שנים ספורות שבהן שיחק וביים בו והצטרף לתיאטרון הבימה, ואילו השחקנית הילה פלדמן עזבה את הבימה לאחר כעשור והצטרפה לתיאטרון בית ליסין. כך נודע היום ל"הארץ".

עיסא שיחק בשנים האחרונות בין היתר ב"אמנות" מאת יסמינה רזה ובבימוי נתן דטנר, שעל תפקידו בה זכה ב-2012 בפרס התיאטרון בקטגוריית תפקיד המשנה. עוד הוא הופיע ב"גזע" מאת דייוויד מאמט וכן ב"גיבור הלובי" מאת קנת לונרגאן, שעלתה על במת התיאטרון לפני חודשים ספורים. בשתי ההצגות האחרונות ביים אותו המנהל האמנותי של התיאטרון משה נאור. מלבד זאת, עיסא שיחק ב"בומרנג" מאת רוני סיני ובבימוי ניר ארז וביים את הקומדיה האיטלקית "זוג פתוח" מאת דריו פו ופרנקה רמה, שעלתה לפני מספר חודשים על הבמה בחיפה.

נורמן עיסאצילום: רמי שלוש

עיסא ייסד את תיאטרון הילדים והנוער הרב־תרבותי "אל־מינא" בנמל יפו, יחד עם רעייתו המחזאית והבמאית גדעונה רז. ב-2013 מונה למנהל האמנותי של פסטיבל הצגות הילדים הבינלאומי בחיפה, אולם שימש בתפקיד במשך שנה אחת בלבד. באוגוסט 2014, עם היוודע דבר מינויו של איציק ויינגרטן למחליפו, טענו בתיאטרון חיפה כי "נורמן עסוק מאוד כשחקן גם בהצגות בתיאטרון וגם בטלוויזיה, ולכן אין אפשרות שיוכל לעמוד בעומס וגם לנהל אמנותית פסטיבל שדורש הרבה מאוד זמן ואנרגיה במשך תקופה ארוכה של כמעט שנה". עם זאת, בשעתו הועלתה סברה לפיה הסיבה למינוי ויינגרטן הייתה ככל הנראה חילוקי דעות בין עיסא להנהלת התיאטרון על אופי הפסטיבל.

עיסא ישחק בהבימה בקומדיה "משפחה עליזה" מאת סם בובריק ורון קלארק, שתעלה בראשית יולי בבימויו של נתן דטנר, שזו בעבורו עבודת הבימוי הראשונה בתיאטרון הלאומי. המנהל האמנותי של תיאטרון חיפה, משה נאור, מסר בתגובה כי הוא מברך את עיסא על המעבר. "נורמן הוא שחקן מצוין שעשה אצלנו חיל בהמון דברים יפים", אמר, "אני מאוד אוהב אותו כשחקן וגם כאדם, ורוצה שיצמח ושיזכור אותנו תמיד".

הילה פלדמן הצטרפה לתיאטרון הבימה ב-2004, מיד לאחר שסיימה את לימודיה בבית הספר לאמנויות הבמה בסמינר הקיבוצים, וגילמה בו שורה ארוכה של תפקידים, בהם תפקידים ראשיים. תפקידה הראשון בתיאטרון היה ורה אלכסנדרובנה בהצגה "חודש בכפר" מאת איוואן טורגנייב בבימוי חנן שניר. לאחר מכן שיחקה בין היתר כאיסמנה ב"אנטיגונה" מאת סופוקלס, גם כן בהפקה שביים שניר, וכן כהדה גאבלר בהצגה הנושאת את שמה מאת איבסן שביים כפיר אזולאי. באחרונה שיחקה כגבירה פורציה ב"הסוחר מוונציה" מאת ויליאם שייקספיר בהצגה שביים אילן רונן, וכן ככלה שיינדלה ב"מירל'ה אפרת" מאת יעקב גורודין, שבוימה בידי שניר וירדה מבמת התיאטרון לפני כחודשיים.

פלדמן תגלם בבית ליסין את דמותה של אלה גרוסמן, כתבת צבאית בהצגה מקורית הנושאת את שמה מאת דפנה אנגל מחרז, שתעלה בסוף מאי בבימוי מנהלת התיאטרון ציפי פינס. גרוסמן מתקבלת ל"במחנה" לפני מלחמת ששת הימים ופותחת בקריירה עיתונאית רבת תהפוכות. "הבימה היה בית מאוד חם ועוטף", סיפרה פלדמן ל"הארץ", "לקחו אותי בזמנו מבית הספר למשחק והרגשתי כעת שאני צריכה לחדש קצת ולשנות אנרגיות. עשיתי את זה בהמון אהבה והערכה, לא בכעס. אני מאוד אוהבת ומעריכה את אילן רונן. זו התחלה חדשה, והיתה הבנה שאני זקוקה לזה בשביל ההתפתחות שלי בייחוד משום שסיימתי את הלימודים וישר הגעתי לשם. כל אחד שנמצא 11 שנה במקום עבודה, כל מקום עבודה, צריך להחליף אנרגיות, לא משנה אם טוב לו או רע לו שם. ציפי פינס נתנה לי כעת תפקיד נהדר שאני מאוד מתחברת אליו ואוהבת אותו".

מתיאטרון הבימה נמסר בתגובה כי "הילה פלדמן עבדה בתיאטרון הלאומי כ-7.5 שנים. היא הודיעה להנהלת התיאטרון שהיא מבקשת לסיים את עבודתה לפני שהסתיים החוזה שלה וזו כיבדה את בקשתה. אנו מעריכים את פועלה במהלך השנים ומאחלים לה בהצלחה בהמשך הדרך".

הילה פלדמן (במרכז) ב"הדה גאבלר"צילום: ז'ראר אלון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ