8 עובדי במה פוטרו מהקאמרי בשל השבתת המחזמר "קברט"

הצגת המחזמר הערב בוטלה בשל שביתה פתאומית של עובדים שדרשו העלאת שכר. התיאטרון מתכוון לתבוע אותם על הנזק הכספי שגרמו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

המחזמר "קברט", בבימויו של עמרי ניצן ובהשתתפות איתי טיראן, שתוכנן לעלות הערב (שני) בתיאטרון הקאמרי בתל אביב, בוטל בצעד חריג בעקבות שביתה פתאומית שעליה הכריזו שמונה מעובדי הבמה. שמונת העובדים פוטרו מהתיאטרון בעקבות המהלך.

עובדי הבמה המדוברים, המוגדרים בתיאטרון כעובדי דרג ב' (כך שתנאיהם אינם משופרים כשל עובדי דרג א'), פנו הבוקר למנהל הטכני בתיאטרון ואמרו כי הם מסרבים להקים את התפאורה למחזמר עד ששכרם לא יועלה. מנכ"ל התיאטרון, נעם סמל, אמר ל"הארץ" כי למרות שיחה שערכו עמם הוא ויו"ר הוועד המנהל של התיאטרון, עפר שחל, השמונה סירבו לסגת מהחלטתם. לדברי סמל, השביתה התקיימה בניגוד לעמדת ועד עובדי הקאמרי והשמונה טענו כי הוועד אינו מייצג אותם. תגובתו של יו"ר הוועד, אוהד לויטן, כמו גם של נציגי העובדים לפניית "הארץ", עדיין לא התקבלה. בעקבות שביתתם קיבלו השמונה מכתבי פיטורים. סמל מסר כי בכוונת התיאטרון לתבוע אותם על הנזק הכספי שגרמו.

"קברט" עלה לראשונה בקאמרי ב–2011, וזכורים ממנה בין היתר השירים "החיים הם קברט" ו"על כספו סובב העולם". בשל גודל התפאורה שלו המחזמר מוצג באולם קאמרי 1 בתל אביב בלבד, ובחודשים האחרונים הוא עולה בו כפעמיים בחודש. לדברי סמל, היום מציג התיאטרון גם את המחזמר "כנר על הגג" באשדוד והצגות נוספות באולמות אחרים בארץ, לצד הצגה נוספת העולה באולם קאמרי 2 בתל אביב, כך שהעבודה המוטלת על עובדי הבמה רבה ביותר והתיאטרון ביקש להימנע מביטול הצגות בפריפריה. הוא הוסיף כי התיאטרון הצליח להודיע למרבית רוכשי הכרטיסים על הביטול, אף שנרשמו להצגה גם ביטולים מצד צופים בשל הפגנת יוצאי אתיופיה הערב בשדרות רוטשילד. הוא הוסיף כי הצגת "קברט" המתוכננת למחר בערב תתקיים כמתוכנן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ