יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

ההצגה "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" והמחזמר "Fun Home" הם הזוכים הגדולים בטקס פרסי הטוני, פרס התיאטרון האמריקאי לשנת 2015, שנערך אמש (שני) ברדיו סיטי מיוזיק הול בניו יורק. עשרה מתוך 24 הפרסים ניתנו ליוצרים או למחזות אנגליים במקורם.

"המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה", מחזהו של סיימון סטיבנס על פי ספרו של מארק האדון, נבחר למחזה המקורי הטוב ביותר. הוא זיכה גם את אלכס שארפ, המגלם את הנער כריסטופר, בפרס השחקן הראשי הטוב ביותר. "בימים אלה לפני שנה באתי לאסוף את תעודת הסיום מבית הספר ג'וליארד, ועכשיו אני כאן מחזיק את הפסלון. זה מטורף", אמר שארפ בהתרגשות מעל במת הטקס. המחזאי סטיבנס סיפר כי "המחזה נכתב כדי שילדיי אוסקר, סטנלי וסקארלט יוכלו סוף כל סוף ללכת ולראות מה אבא שלהם עושה לפרנסתו בלי לקלל או להיות אלימים כלפי זה". "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה" זיכה גם את הבמאית מריאן אליוט בקטגוריית הבימוי וכן זכה בפרסים על עיצוב הבמה ועל עיצוב התאורה. הגרסה הישראלית למחזה, העולה בימים אלה בתיאטרון בית ליסין, מועמדת בשש קטגוריות שונות בפרס התיאטרון הישראלי שיוענק ביום שישי הבא.

השחקן אלכס שארפ מקבל את הפרס אמשצילום: אי־פי

את פרס השחקנית הראשית הטובה ביותר קיבלה הלן מירן, המגלמת את מלכת אנגליה אליזבת השנייה בהצגה ב-"The Audience", מחזהו של פיטר מורגן על פגישותיה של המלכה עם ראשי הממשלה בארצה. "הוד מלכותך, עשית זאת שוב!", קראה מירן עם קבלת הפרס, שניתן לה לראשונה בחייה. הצגה זו זיכתה גם את ריצ'רד מק'ייב בפרס שחקן המשנה. בפרס ההעלאה המחודשת של מחזה זכה "גג שקוף" מאת דייוויד הר.

בפרס המחזמר החדש הטוב ביותר זכה "Fun Home". המחזמר גרף גם את פרס השחקן הראשי הטוב ביותר למייקל סרווריס, את פרס הבימוי לסם גולד ופרס על המוזיקה. המחזמר "אמריקאי בפריז", שהיה מועמד אף הוא ב-12 קטגוריות של הפרס, גרף שלושה פרסים בלבד על עיצוב התאורה, הבמה והתזמור. בפרס ההעלאה המחודשת של מחזמר זכה "המלך ואני", שזיכה את קלי או'הרה בפרס השחקנית הטובה ביותר על תפקידה כאנה, את רותי אן מילס בפרס שחקנית המשנה ואת מעצבת התלבושות קתרין צובר. בטקס הוענק פרס מיוחד לבמאי והשחקן ג'ון קמרון מיטשל על ההצגה המצליחה "הדוויג והשארית העצבנית" שכתב עם סטפאן טראסק ב-1998.

מתוך "המקרה המוזר של הכלב בשעת לילה מאוחרת"צילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ