אוהד קנולר נבחר מחדש ליו"ר ארגון השחקנים

למרות הביקורות שספג קנולר על הימנעותו מהבעת עמדה במאבקים על חופש הביטוי, הוא נבחר לתפקיד בפעם השלישית. השחקנית אסתי זקהיים נבחרה לסגניתו

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

השחקן אוהד קנולר נבחר היום (חמישי) בצהריים בפעם השלישית ליו"ר ארגון השחקנים בישראל (שח"ם), והשחקנית אסתי זקהיים, ששקלה להתמודד מולו, נבחרה לסגניתו. חברי הוועד המנהל של הארגון, שנבחרו בתחילת החודש, הצביעו על המינויים בישיבתו הראשונה של הוועד החדש בתל אביב.

קנולר ספג בחודשיים האחרונים ביקורת קשה הן מצד חברים בוועד המנהל של שח"ם והן מצד שחקנים חברי הארגון על כך שהארגון נמנע מהבעת עמדה פומבית בעניין המאבק על חופש הביטוי ונמנע מתגובה על הקפאת תמיכת משרד התרבות בתיאטרון אל־מידאן בחיפה. בכמה הזדמנויות, ובהן טקס פרסי התיאטרון שנערך בחודש שעבר, הדגיש קנולר כי שח"ם אינו צריך להתערב במאבקים על חופש היצירה נגד שרת התרבות, מירי רגב, אלא על כל אמן להביע את דעתו באופן אישי. באמצע יוני, בין היתר בעקבות תגובתו הרפה של שח"ם לצעדים שנקטו רגב ושר החינוך נפתלי בנט, התפטרו חמישה חברי ועד מנהל בשח"ם. הם מחו על כך שהנהלת הארגון מקבלת החלטות ללא תיאום עם חברי הוועד וטענו שהתנהלותה לקויה.

אוהד קנולר עם שרת התרבות, מירי רגב, בטקס פרס התיאטרון הישראלי ביוני השנהצילום: דודו בכר

באסיפה בתחילת החודש נבחרו שישה חברי ועד לכהונה נוספת: קנולר, ערן איווניר, זוהר שטראוס, לין לאור, אורי יניב וגיא לואל. חברת הוועד חלי גולדנברג, שנמנתה עם המתפטרים בחודש שעבר ומתחה ביקורת חריפה על התנהלות הארגון, נבחרה גם היא מחדש. ששת חברי הוועד החדשים הם זקהיים, יניב ביטון, דניאל בוצר, שרית וינו־אלעד, אורנה כץ ושרה פון שוורצה.

בישיבה שנערכה היום דנו חברי הוועד המנהל החדש במאבקם הצובר תאוצה למען זכויות המדבבים ונגד שחיקת שכרם והרעת תנאיהם, וכן בהמשך המגעים עם התיאטרון הקאמרי ותיאטרון הבימה על ההסכמים הקיבוציים של שחקניהם ועל תנאי הפנסיה שלהם.

אסתי זקהיים. נבחרה לסגניתו של קנולרצילום: אורן זיו

"הוועד המנהל החדש עשיר בחברי ועד וחברות ועד ותיקים וחדשים ובנוי מכלל הקשת הפוליטית ותחומי היצירה בעולם התרבות", אמרה זקהיים. "אין לי ספק כי מגוון עשיר שכזה של נשים וגברים הפועלים יחד במטרה לקדם ולשמר את מעמד השחקנים בארץ יעשה המון טוב ויפעל ללא הרף להשגת מטרות הארגון ולקידום מעמד השחקנים בארץ". עוד אמרה זקהיים: "החלטתי לא להציע את עצמי לתפקיד היו"ר אלא לאחד כוחות, להיות סגנית ולעבוד בצוות. אנו נחזיר את הכבוד העצמי ואת הכוח לשחקנים. איגוד סולידרי ולוחם - זה מה שצריך".

קנולר מסר כי הוא "מבטיח להמשיך להוביל את שח"ם להישגים ולהגשמת היעדים והמטרות שהתחלנו בהם בקדנציה הקודמת של הוועד המנהל". הוא הזכיר גם את הקריאה שלה שותפים בין היתר שח"ם, אמ"י ופורום מוסדות התרבות לשר האוצר, משה כחלון, שלא לפגוע בתקציב התרבות אלא לשאוף להגדילו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ