מינויים חדשים לראשי מדורי התיאטרון והמחול במועצה לתרבות

יוסי רונן יעמוד בראש מדור תיאטרון במקום ד"ר חיים פרלוק, אף על פי שעיקר ניסיונו הוא בתחום הטלוויזיה; ד"ר יעל גרינוולד תחליף את ד"ר ורד אביב בראשות מדור מחול

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

מליאת המועצה הישראלית לתרבות ולאמנות אישרה ביום רביעי האחרון את מינוי יוסי רונן ליו"ר מדור תיאטרון ואת מינוי ד"ר יעל גרינוולד ליו"ר מדור מחול.

רונן, המכהן כחבר המועצה זה כשנה, מחליף במדור תיאטרון את יו"ר המועצה, ד"ר חיים פרלוק, שכיהן כיו"ר המדור במשך כשנה לאחר פרישתו של אורי לוי, שמילא את התפקיד במשך שש שנים. עם זאת, פרלוק, שכהונתו במועצה אמורה להסתיים בסוף 2015, ימשיך לכהן לפי שעה כיו"ר מדור פרינג' במועצה.

ד"ר חיים פרלוק. ימשיך בראשות מדור הפרינג'צילום: ניר קידר

רונן מילא בעבר שורת תפקידים בטלוויזיה החינוכית. בין היתר, הקים בה את מחלקת האקטואליה והמשדרים המיוחדים, ייסד וערך את התוכנית "ערב חדש" ב–1982, ביים את התוכניות "זהו זה" ו"קשר משפחתי" והיה הבמאי הראשי של התחנה.

עם הקמת ערוץ 2 שימש רונן כסמנכ"ל ועורך בכיר בחברת החדשות שלו ובהמשך שב לטלוויזיה החינוכית וניהל את המחלקה לענייני היום, שבה ערך את התוכניות "תיק תקשורת", "מוסף המוספים" ו"ספורטיוי". בשנות ה–90 גם ערך תוכניות בערוץ 2, בהן "הכל פוליטי" ו"דן בעניינים". בעשור שעבר כיהן רונן כמנהל התוכניות של ערוץ 10, ובהמשך ערך את תוכנית הצרכנות "רייכר בשטח" שהגיש גדעון רייכר. לאחר מכן המשיך לעבוד כמפיק עצמאי ועורך תוכניות טלוויזיה בערוץ 10. מלבד זאת הוא מרצה בבית הספר לתקשורת של המכללה למינהל.

אף שעיקר עיסוקו של רונן במשך השנים היה בתחום הטלוויזיה ולא בתחום התיאטרון, סבור יו"ר המועצה פרלוק כי בראש מדור לא צריך לעמוד דווקא איש מקצוע אלא גורם מעורב המכיר את התחום. "רונן מעורב ומכיר הרבה מאוד שנים וגם היה חבר האקדמיה לתיאטרון", אמר פרלוק, "הוא אינו נגוע בשום ניגוד עניינים, והיה לי חשוב שהמקל יעבור בצורה מסודרת ולמישהו ראוי".

ד"ר יעל גרינוולד, המכהנת זה כמה שנים כחברת המועצה לתרבות ולאמנות, מחליפה במדור מחול את ד"ר ורד אביב. גרינוולד, מרצה למחול ותנועה במכללת סמינר הקיבוצים, מילאה בעבר את מקומה של המפקחת על לימודי המחול במשרד החינוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ