מנהלי תיאטרונים נדרשו להיפרד מהסלולרי לפני פגישה עם השרה רגב

המנהלים התבקשו להשאיר את הטלפונים שלהם במתקן ייעודי מחוץ לחדר הישיבות זמן קצר לפני כניסת השרה למקום. הדבר נעשה ככל הנראה מחשש שהקלטות מתוך המפגש ידלפו החוצה. אחד הנוכחים בפגישה: "יכול להיות שבינתיים חיטטו לנו במיילים"

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אשכנזי

מנהלי תיאטרונים שהשתתפו אתמול (שלישי) במפגש עם שרת התרבות והספורט מירי רגב בלשכתה בתל אביב התבקשו להשאיר את הטלפונים הניידים שלהם במתקן ייעודי מחוץ לחדר הישיבות זמן קצר לפני כניסת השרה למקום. הדבר נעשה ככל הנראה מחשש להדלפת הקלטות מתוך המפגש. הבקשה להפקיד את הטלפונים מחוץ לחדר היא חריגה בפגישות סגורות עם שרים, ועולה לעתים רחוקות ובעיקר כשהדיונים עוסקים בנושאים ביטחוניים.

אנשים שהשתתפו בפגישה סיפרו כי כל מנהלי המוסדות נענו בחיוב לדרישה, אך הביעו תמיהה בנוגע אליה. "בהינו אחד בשני ולא הבנו אם הבקשה רצינית", אמר אחד הנוכחים במפגש. "היה לי ברור שאם אני לא נותן את הנייד שלי אז יוציאו אותי משם. כולנו נתנו את הטלפונים ונשארנו שם כי היינו מסוקרנים, אבל אני בספק אם בפעמים הבאות נסכים לעשות את זה". 

המתקן הייעודי לטלפונים ניידים מחוץ לחדר הישיבות

בתום הפגישה אספו המנהלים את המכשירים הניידים ממתקן שמוצב על קיר סמוך לחדר הישיבות. "יכול להיות שבינתיים חיטטו לנו במיילים, אבל את זה אני לא יכול לדעת", הוסיף אחד הנוכחים. "זו פעם ראשונה שנתקלתי בדבר הזה ומתברר שזה נהפך לנוהל. רגב לא רוצה שיקליטו אותה ואני יכול להבין למה".

מאז כניסת רגב לתפקיד אירעו כמה מקרים שבהם עוררו סערה דברים שאמרה בפורומים סגורים ופורסמו בתקשורת. כך, בפגישתה עם חברי פורום מוסדות התרבות ביוני האחרון הודלף כי אמרה "אנחנו קיבלנו 30 מנדטים, אתם קיבלתם בסך הכל 20", והוסיפה "אני קובעת את הקריטריונים, אני יכולה להחליט שהמוסדות לא מקבלים כסף, שכל הכסף עובר רק לפריפריה וליהודה ושומרון". בחדשות 10 דווח אמש כי בעקבות חשיפת הקלטת שיחת ועידה שערכה רגב עם בכירי משרדה — בה ניסו לכאורה לתאם עמדות בנוגע להעברת תקציב בסך 2.5 מיליון שקלים למימון קמפיין "לא לדאוגוסט" למשרדו של הפרסומאי רמי יהושע — החליטה השרה לפתוח בחקירה פנימית לגילוי המדליף. 

במפגש אתמול עם מנהלי התיאטרונים שבה רגב והדגישה כי תפעל לחיזוק התרבות בפריפריה ומחתה על המהומה התקשורתית שפרצה זמן קצר לאחר מינויה. לדברי הנוכחים, רגב ציינה כי "הם וחבריהם" עשו לה עוול ולא פירשו נכון את כוונותיה.  בהמשך התעוררו חילוקי דעות נוכח שמועות על כוונת רגב לצמצם את סכומי התמיכה בתיאטראות המרכז ולהעבירם לפריפריה. "השרה לא הכחישה זאת והשיבה שהעניין 'בעבודה'", סיפר אחד הנוכחים.

כוונת השרה להעביר את התמיכה בתיאטרוני הילדים והנוער מתקנות מינהל התרבות שבאחריותה אל משרד החינוך עוררה כעס בקרב כמה מנהלי תיאטרוני ילדים ונוער במפגש. לקראת סיום המפגש, נשאלה השרה בעניין חופש הביטוי והזכירה את העילות שבחוק יסודות התקציב ובחוק החרם, הנוגעות בין היתר לפגיעה בסמלי המדינה ולהסתה לאלימות ולטרור, שבגינן רשאי שר האוצר לשלול תמיכה מגופים נתמכים. לטענת הנוכחים רגב הדגישה כי אינה מתכוונת "לצנזר או לקרוא שום תסריט", אולם לא תממן מוסדות הפועלים בניגוד לחוק.

מלשכת רגב נמסר: "השרה החליטה שאין כניסה עם טלפונים לדיונים בלשכתה על מנת להבטיח שהדיונים יתקיימו ללא הסחות דעת ובזבוז זמן. הדבר מקובל בלשכות רבות. כפי שנהוג, הותקן מעמד ייעודי לשמירת הניידים על מנת שלא לפגוע בפרטיות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ