בית המשפט זרק את הבדרן האנטישמי דיודונה מתיאטרון הבית שלו

הקומיקאי שהורשע על התבטאויות אנטישמיות ייאלץ לעזוב את התיאטרון שבו הופיע ב–15 השנים האחרונות. לאחרונה נערך לכך עם אולם חלופי, אבל בעל המקום ביטל את החוזה עמו

שלמה פפירבלט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלמה פפירבלט

הבדרן האנטישמי דיודונה ייאלץ לעזוב את התיאטרון שבו הופיע בקביעות ב-15 השנים האחרונות, כך אישר היום בית משפט בפריז. צו הגירוש הוצא על פי דרישת הבעלים של תיאטרון "מאן ד'אור" ( la Main d'Or) – לאחר מאבק משפטי ארוך.

עוד בשנת 2011 חתם דיודונה על חוזה לא מוגבל בזמן עם התיאטרון, לפיו יוכל להופיע במקום עם תוכניות הבידור שלו. אולם בשנים האחרונות, כאשר החל לעורר פרובוקציות אנטישמיות, ביקש בעל התיאטרון להשתחרר ממנו. עורך דינו של הבעלים, דומיניק כהן־טרומר, ניהל את המערכה בבתי משפט שונים, ובגלל ערעורים חוזרים ונשנים בערכאות שונות, נגררה הפרשה זמן רב. בסופו של דבר, אושר גירושו של הקומיקאי עקב עניינים פרוצדוראליים – אי חידוש הביטוח לתיאטרון, והשכרתו לגורם שלישי בניגוד לחוזה.

הבדרן הצרפתי דיודונה

דיודונה ("מתנת אלוהים") מבאלה מבאלה, הוא בנם של מהגר שחור מקמרון וצרפתייה לבנה, אשר נולד והתחנך באחת מערי הפרבר של פריז. הוא עשה לעצמו שם בתחילת דרכו כחלק מצמד בימתי "אלי ודיודונה", עם חברו דאז השחקן היהודי המוכשר אלי סמון. אולם לאחר שנפרדו, החל בפעילות נמרצת בשוליים הסהרוריים של הפוליטיקה הצרפתית, ואף הקים מפלגה "אנטי ציונית" משלו.

הוא הורשע פעמים רבות בבתי משפט בצרפת, ונדון לתשלום קנסות על התבטאויותיו, על הבמה ומחוצה לה. הרשעתו האחרונה בתחילת השנה היתה לאחר תלונה על עלבונות ופגיעה אנטישמית ביהודי — עיתונאי הערוץ "פרנס 5" בטלוויזיה, ורדיו "פרנס אנטר" פטריק כהן — אשר מצא את עצמו מככב במערכון של דיודונה ובין השאר סופג "בדיחה" בנוסח: "כאשר אני שומע אותו מדבר, אני אומר לעצמי – אתה רואה... תאי הגזים... חבל". בהמשך אותו מערכון, הוסיף דיודונה: "אני לא יכול לקבוע עמדה בקשר לנאצים וליהודים, טרם נולדתי אז, אני לא יודע מי הרגיז את מי, מי גנב למי... אבל יש לי ניחוש...". הוא הורשע ונדון אז לקנס של 22.5 אלף יורו.

במקביל נודע, כי דיודונה הכין לעצמו לאחרונה אולם חלופי בפרבר הפריזאי סן־דני, אולם מספר ימים אחרי שנחתם החוזה – ביטל אותו בעל המקום, בטענה כי בעת החתימה הוסתר ממנו כי מדובר בנציגים של דיודונה. "לא אשכיר את האולם שלי למי שמפיץ שנאה", אמר לתקשורת. דיודונה, כך נראה, נשאר ללא במה לעלות עליה בשלב זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ