דביר בנדק מונה ליו"ר מדור פרינג' במועצה הישראלית לתרבות ואמנות

בנדק יחליף את ד"ר חיים פרלוק, יו"ר המועצה, ששימש גם יו"ר המדור ומסיים השבוע את תפקידו

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דביר בנדק
יאיר אשכנזי

השחקן דביר בנדק נבחר בשבוע שעבר ליו"ר מדור פרינג' במועצה הישראלית לתרבות ואמנות והוא יחליף את ד"ר חיים פרלוק, יו"ר המועצה ששימש גם יו"ר המדור ומסיים השבוע את תפקידו. בנדק, חבר המועצה לתרבות, אמנם שיחק בעבר גם בהצגות פרינג', אולם כיום הוא אינו מופיע במסגרת זו ועל כן לא היה חשש לניגוד עניינים במינויו לתפקיד.

בנדק, בן 45, בוגר החוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב, החל את דרכו בתיאטרון צוותא בתל אביב בתפקידי הפקה שונים ולבסוף שימש מנהל טכני במקום. הוא שיחק בין היתר בהצגות "ג'ונגול" ו"צפירה" בצוותא וכן ב"גבר, אשה, מלים" עם אשתו השחקנית והבמאית עירית נתן־בנדק, שזכתה בפרס על עבודת המשחק בפסטיבל עכו ב-1999. לצד זאת שיחק בהצגות שעלו בתמונע. מלבד עבודתו בפרינג' שיחק בנדק במשך מספר שנים בתיאטרון הבימה וכן בתיאטראות גשר וחיפה. בין השנים 2012-2007 שימש יו"ר ארגון שחקני המסך (שח"ם) ומחליפו היה היו"ר הנוכחי אוהד קנולר. בשנתיים האחרונות הוא מנחה את תוכנית הטלוויזיה "הכל הולך" בערוץ 2, ולצד זאת שיחק בסרטי הקולנוע "מי מפחד מהזאב הרע?" ו"ארץ פצועה".

בנדק אישר את הפרטים. "אין מדור חשוב להתפתחות התיאטרון בישראל ממדור פרינג'", אמר ל"הארץ", "זו אחריות כבדה ואני מקווה שאמלא אותה כראוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ