השרים רגב ושלום התערבו, ועיריית חיפה מעכבת את תקציב אל־מידאן בחודש נוסף

בלשכת רגב אומרים כי בעירייה ביקשו להיוועץ בה. מנכ"ל התיאטרון: העירייה רוצה שבית המשפט יחליט על חלוקת התקציב

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעה שפיגל
נעה שפיגל

עיריית חיפה משהה את תקציב תיאטרון אל מידאן בחודש נוסף: בשבוע שעבר המליצה ועדת התמיכות המקצועית לחדש את התקציב, ואולם ועדת המשנה החליטה בתום דיון להמליץ למועצת העיר להשהות את התקציב בחודש. הדבר היה אמור לעלות להצבעת מועצת העיר היום, אולם אמש הוחלט בעירייה לדחות את ההצבעה ולהביא את העניין לישיבת מועצת העיר רק בדצמבר. לטענת גורמים בעירייה ההחלטה היתה של ראש העיר. תגובתו לא התקבלה עד לעליית הידיעה לאתר. מחר ידון ביהמ"ש המחוזי בחיפה בעתירת אל-מידאן נגד העירייה.

בתוך כך עולה כי היה לכאורה ניסיון להתערבות מצד גורמים בממשלה בהחלטת ועדת המשנה. עו"ד רשף חן, היועמ"ש של העיריה, קיבל ביום שבו התכנסה ועדת המשנה מסר מגורם בלשכת שר הפנים, שביקש לא לקיים את הדיון של ועדת התמיכות. הואיל והדיון כבר היה בעיצומו, הדיון נמשך והושלם. מלשכת שר הפנים סילבן שלום אישרו כי היתה פניה כזאת.

תיאטרון אל מידאן
תיאטרון אל מידאןצילום: רמי שלוש

במקומון החיפאי "כלבו" פורסם בסוף השבוע האחרון כי שרת התרבות והספורט רגב פנתה ישירות לחברת הוועדה, עו"ד שרית גולן שטיינברג, כדי להביא לדחיית ההחלטה. מהשרה נמסר בתגובה כי חברי ועדת המשנה של מועצת העיר הם שפנו אליה בשאלה היכן עומדים הדברים בסוגייה, ולכן הטענה למעורבותה בהחלטת הוועדה אינה נכונה. "השרה השיבה כי תהליך השימוע טרם הסתיים כיוון שהתאטרון לא הגיש את התייחסותו לטענות שהוצגו בפניו במועד שנקבע, והוא עתיד להגישן בסוף החודש. מסקנות ועדת השימוע יחלו להתגבש רק אז".

עו"ד גולן שטיינברג, אמרה ל"הארץ" כי "החלטנו בוועדה לדחות בחודש ימים כי היו חסרים נתונים רבים על השכרת התיאטרון לאחר אפריל 2015, וגם כדי להמתין לממצאים של משרד התרבות".

עו"ד גסאן אבו ורדה, מנכ"ל תיאטרון אל־מידאן, אמר ל"הארץ": "הם (העירייה) יאלצו את בית המשפט לתת את התקציב, ואז בית המשפט יואשם שהוא שמאלן. מדינת ישראל היא דמוקרטית ויהודית, שהוקמה על יסוד כיבוד השונה והמיעוט. אם יפגעו במיעוט, יתעצם הניכור".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ