תיאטרון אל־חכוואתי ניצל לפי שעה מסגירה

לאחר שהוצא לו צו עיקול על ידי ההוצאה לפועל, הצליח התיאטרון הלאומי הפלסטיני לגייס כשליש מסכום החוב שלו במהלך סוף השבוע

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

אל־חכוואתי, התיאטרון הלאומי הפלסטיני שעמד בסכנת סגירה לאחר שהוצא לו צו עיקול על ידי ההוצאה לפועל, הצליח לגייס בסוף השבוע כשליש מסכום החוב שלו. התיאטרון מחזיק כעת בחוב של כ–600 אלף שקל, רובם לחברת הביטוח שלו - מגדל, ואסף 185 אלף שקל שאותם ישלם מחר (שני) לחברת הביטוח.

ביום שישי האחרון קיבל התיאטרון צו עיקול שאמור היה לפקוע הבוקר, אולם בית המשפט המחוזי הסכים לדחות את מועד פקיעתו למחר. "אספנו את הכסף מחברים, מתורמים זרים ומארגוני תרבות", אמר מנהל התיאטרון עאמר חליל ל"הארץ", "את הסכום שאספנו נשלם מחר כדי למנוע את העיקול, אך אנו עדיין עמלים על גיוס יתרת הסכום שעלינו לשלם עד סוף החודש".

אירוע מחאה שנערך באל-חכאוותי ב-2013צילום: גילי גץ

אל־חכוואתי הוא מוסד עצמאי שאינו נתמך בידי הממסד הפלסטיני או הישראלי אלא ממומן מכספי ארגונים ותורמים שונים באירופה ובארצות הברית. למרות זאת, עדנאן אל־חוסייני, מושל מחוז ירושלים מטעם הרשות הפלסטינית, אמר ביום חמישי האחרון לסוכנות "רויטרס" כי הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס התערב במשבר ונתן הוראה להעביר לאל־חכוואתי את הסכום הדרוש לכיסוי החוב. בתגובה על הדיווח אמר מנהל התיאטרון עמאר חליל כי טרם קיבל כל פנייה מטעם גורמים ברשות. "אני לא אחראי לדברים שנאמרו והעניין אינו קשור לעבאס", הדגיש, "איש מהרשות הפלסטינית לא דיבר אתי, לא קיבלנו ממנה כלום ואת הסכום שאספנו גייסנו מחברים ומתורמים".

לדברי חליל, לאחר תשלום חלק מהחוב מחר ימשיך התיאטרון לנהל מגעים עם חברת הביטוח בשאיפה להעביר את יתרת הסכום בהקדם. לצד זאת יקיים משא ומתן עם הנציבות האירופית בניסיון למצוא פתרון למשבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ