שחקני הבימה והקאמרי משהים את העיצומים המתוכננים בתיאטראות

לבקשת משרד הכלכלה ולאחר משא ומתן אינטנסיבי, החליטו בארגון שח"ם לדחות את העיצומים שתוכננו לשלישי הקרוב

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תיאטרון הבימה. הצדדים דיווחו על הקשבה הדדית
יאיר אשכנזי

ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) החליט היום (ראשון) להשהות את העיצומים ש–130 שחקני הבימה והקאמרי המאוגדים בהסכם קיבוצי תיכננו לפתוח בהם ביום שלישי הקרוב, כחלק מסכסוך העבודה עם הנהלות התיאטראות על שכרם ותנאי העסקתם. זאת בעקבות ההתקדמויות האחרונות במגעים והמשא ומתן האינטנסיבי בין הצדדים בשבועיים האחרונים.

סכסוך העבודה הוכרז ב–24 בנובמבר, ונסוב בין היתר על דרישת שח"ם לשלם לשחקני שני התיאטראות תוספות שכר כפיצוי על השחיקה בו, להעלות את שכר השחקנים בדרגות הוותק הנמוכות למינימום ולמנוע את ביטול הפרמיות המשולמות לשחקנים על השתתפות ביותר משמונה הצגות בשבוע ועל הצגות בסופי שבוע. בפגישה שנערכה בקאמרי ב–27 בנובמבר אישרו השחקנים את מתווה הפעולה לסכסוך שהשלב הראשון בו, שתוכנן להתחיל ב–20 בדצמבר, הוא אי־השתתפות בחזרות ובפעילויות אחרות של התיאטראות שאינן הצגות. לבקשת משרד הכלכלה, המשמש מתווך בין הצדדים, החליטו בשח"ם לדחות את תחילת העיצומים ליום שלישי הקרוב, ה–29 בדצמבר.

בשבוע האחרון נערכו שלוש פגישות ארוכות בין מנכ"ל שח"ם אורי רשטיק לבין מנכ"ל הקאמרי נעם סמל והסמנכ"לית חביבה הדר וכן מנכ"לית הבימה אודליה פרידמן והסמנכ"ל בני צרפתי. הצדדים דיווחו אמנם על הקשבה הדדית בשיחות ועל התקדמויות מינוריות, אולם על כמה סוגיות עדיין קיימות ביניהם מחלוקות משמעותיות. לאחר פגישת המשא ומתן היום, החליטו בשח"ם להשהות את פתיחת העיצומים בניסיון לאפשר מציאת פתרון למשבר, כאשר פגישה נוספת נקבעה ליום חמישי הקרוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ