תיאטרון חיפה ידון מחר בהמשך העסקתו של משה איבגי

הסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב, שבו מלמד השחקן סדנה שנתית, אינו משעה אותו לעת עתה

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

דירקטוריון תיאטרון חיפה ידון מחר בערב בהמשך העסקתו של השחקן משה איבגי, על רקע תלונה שהגישה נגדו עובדת התיאטרון לשעבר על מעשה מגונה שביצע בה לטענתה לפני כשנתיים וכן שורת עדויות נשים שפורסמו בתקשורת על הטרדות מיניות מצדו. הדיון תוכנן תחילה להיערך ביום ראשון האחרון, שבו מסר איבגי הצהרה בסיום ההצגה "שלא תתעורר הילדה", אבל הוא נדחה למחר. מהתיאטרון נמסר בתגובה כי "הדירקטוריון יתכנס לישיבתו החודשית לדון בעניינים השוטפים כמדי חודש בחודשו".

בתוך כך, הסטודיו למשחק של ניסן נתיב בתל אביב, שבו מעביר השחקן משה איבגי סדנה שנתית למשחק מול מצלמה, אינו משעה לעת עתה את השחקן מהוראה. בסטודיו אמרו כי בתקופה זו איבגי אינו מעביר את הסדנה השבועית שלו לתלמידי שנה ב', אך לא בשל סיבות הנוגעות לפרשה, וכי בהתאם להתפתחויות בעניינו יחליטו כיצד לפעול.

משה איבגי בהצגה "שלא תתעורר הילדה" בתיאטרון חיפהצילום: אילה בשור

מנהל הסטודיו מיקי ורשביאק טען כי ב–20 שנות עבודתו שם לא נתקל במקרים של הטרדה מינית מצד איבגי כלפי תלמידים ותלמידות. "שום דבר מאפס קצהו של דבר", אמר, "התלמידים שלנו הם אנשים דעתניים מאוד ואנחנו לא מחנכים אותם להיות 'יס־מנים'. לעתים יש להם גם ביקורת על דברים שמתרחשים בסטודיו או אפילו על המורים. איבגי נהנה מאהבה טוטאלית גדולה בקרב התלמידים ובעיקר בקרב הבוגרים. הבהרתי לתלמידים מה אנחנו מצפים מהם בעניין ושאנחנו מודעים לבעייתיות וערים למה שקורה", הוסיף, "אמרתי שאני מצפה מהם כתלמידים בסטודיו לשמור על כבודם בפני כל מורה ומורה או חבר לכיתה, מצפה שיתלוננו ונותן להם גב של 100% שכל מי שיתלונן — לא יאונה לו כל רע. הבטחה אישית שלי. אלה אנשים בוגרים והם מבינים במה דברים אמורים".

הסטודיו של ניסן נתיב הוא בית הספר היחיד למשחק שטרם חתם על אמנת ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) למניעת הטרדות מיניות בעולם המשחק. המשא ומתן בין הצדדים בעניין עדיין נמשך. "אנו מתנגדים באופן חריף ביותר לתופעה הזו וחושבים שזו רעה חברתית חולה שצריכים לשרש אותה", הדגיש ורשביאק.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ