מחזות לפי אוטוביוגרפיה של סלים דאו וסיפור של קסטל־בלום יעלו בתיאטרונטו

בפסטיבל שיתקיים בפסח הקרוב, זו השנה ה–26, יתחרו תשע הצגות שיועלו בבכורה. הפסטיבל יתקיים השנה לראשונה גם ביפו וגם בעכו

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמה דישי ב"יומן" על פי אורלי קסטל בלום
אלמה דישי ב"יומן" על פי אורלי קסטל בלוםצילום: ז׳ראר אלון

מחזה אוטוביוגרפי מאת ובביצוע סלים דאו ועיבוד בימתי לסיפור מאת אורלי קסטל־בלום יועלו בפסטיבל התיאטרונטו להצגות יחיד, שייערך בפסח הקרוב זו השנה ה-26. הפסטיבל, מייסודו של יעקב אגמון, יתקיים השנה לראשונה גם באולמות ביפו העתיקה וגם באולמות בעכו העתיקה בין 24 ל–27 באפריל.

בפסטיבל יתחרו השנה תשע הצגות שיועלו בבכורה על פרס בשווי 10,000 שקלים. בין היתר יוצגו בה "סלים עליכום" שכתב ויבצע סלים דאו על זיכרונות ילדותו מהכפר בענה שבגליל, בליווי נגן העוד חביב שחאדה. "יומן" היא עיבוד בימתי לסיפור מאת אורלי קסטל בלום, בבימוי איתי פלאוט ותמר גורן ובביצוע אלמה דישי ואילו "סיפור שטרם נולד" בעיבוד ובביצוע רחיק חאג' יחיא סלימאן נכתבה בהשראת סיפור אמיתי של אשה שהוטרדה מינית. "איך עושה אבא?" מאת איתי נחמיאס ורפי שרגאי ובביצוע נחמיאס היא מעין טקס זיכרון תיאטרוני אלטרנטיבי לאביו של נחמיאס, שנהרג במלחמת ששת הימים. "מחר ניסע ללונה פארק" מאת אילנה ברנשטיין ובבימוי נעה וגנר בוחנת את סיפורה של אם צעירה הכושלת בתפקידה ונוטשת את ילדיה בלונה פארק, בביצועה של שיר אברמוב.

סלים דאו ב"סלים עליכום"צילום: ז׳ראר אלון

הצגות נוספות שיועלו בפסטיבל הן "להיות תמרה" מאת ובביצוע תמרה קליינגון, המורכבת מסיפורי חיים מאז הילדות באוקראינה ועד העלייה לישראל ברקע אישיותה של אמה, וכן "אני אשתי שלי" מאת דאג רייט ובבימוי אלה ניקוליבסקי, העוסקת בטרנווסטיט קשיש, בגילומו של עזרא דגן, המגולל את קורות חייו תחת המשטר הקומוניסטי והנאצי. "שני קווים" מאת נדב רוזיאביץ' ובבימוי גלית צברי מגולל את סיפורה של אשה דתית הרה, בגילומה של שירה נתן, המבקשת להפסיק את הריונה. "עדות מהזמן שאחרי" מאת ובביצוע סנאית בן געש בוחנת עדויות שונות של אנשים שמלחמה ושכול שינו את חייהם.

תשעת המחזות נבחרו מתוך כ-100 שהוגשו לתחרות, על ידי ועדה בראשות יעקב אגמון ובהשתתפות המחזאיות רביד דברה וגורן אגמון והשחקנית חוה אורטמן.

תמרה קליינגון ב"להיות תמרה"צילום: ז׳ראר אלון

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ