אנסמבל עתים פנה למימון המונים להנגשת אולם נחמני לבעלי מוגבלויות

עלות הנגשת אולם נחמני 4 בתל אביב נאמדת ב-300 אלף שקלים, כאשר האנסמבל כבר גייס יותר ממחצית מהסכום

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנסמבל עתים
הבניין של אנסמבל עתיםצילום: מוטי מילרוד

הנהלת אנסמבל עתים פתחה בראשית החודש בפרויקט מימון המונים להנגשת אולם נחמני 4 בתל אביב, אולם הבית של הקבוצה, שנסגר בסוף אוקטובר האחרון בהוראת שירותי הכיבוי. האולם העירוני, שנבנה בראשית שנות ה-40, הונגש אחרי שנים רבות לבעלי מוגבלויות והותקן בו מעלון. לאחר ההתקנה בדקו שירותי הכיבוי את האולם, קבעו שאינו כשיר והורו על סגירתו. בשל כך נאלצו מספר הצגות, הן של האנסמבל והן יצירות פרינג' עצמאיות שהועלו בו, לעבור לאולמות אחרים בעיר כמו קאמרי 4, מרכז סוזן דלל ותיאטרון תמונע.

בהנהלת האנסמבל מעריכים כי רוב תהליך ההנגשה כבר הושלם אולם עדיין חסר תקציב למימונו. עלות המהלך נאמדת ב-300 אלף שקלים, כאשר האנסמבל כבר גייס יותר ממחצית מהסכום ושואף לגייס 120 אלף שקלים בפרויקט מימון ההמונים. "אם האולם היה ממשיך לפעול בתקופה הזו היה נכנס כסף והיינו יכולים לסיים את המהלך", אומר ל"הארץ" מנהל האנסמבל ארז חסון, שהדגיש כי משרד התרבות ועיריית תל אביב אמורים לקחת חלק במימון ההנגשה, "מטרת הפרויקט היא ליצור גשר בין כל הגורמים וליצור שותפות של היוצרים העצמאיים ושל הקהל ביחס לחשיבות המקום הזה. אני מאמין שזה ייתן דחיפה גם לעירייה וגם למשרד לראות את הנכונות וההתגייסות. הם בעד העניין, אבל זה לוקח זמן". חסון התקשה להעריך מתי ייפתח האולם מחדש ואמר כי יחל בקרוב בסדרת פגישות עם הגורמים המעורבים בעניין למען קידומו.

בעמוד הפרויקט, שנפתח לשלושה חודשים, נכתב כי "בשנים האחרונות, לאור רענונם של תקנים ונהלים הנוגעים לתחומי הבטיחות, החשמל ואיכות הסביבה, עלה הצורך בשיפוץ טכני נוסף, לצד הצורך הגובר ועולה בהנגשת האולם לכלל האוכלוסייה. אולם נחמני חייב לפתוח מחדש את דלתותיו ליצירת הפרינג' בישראל ולחזור ולהיות מרכז תרבותי". מלבד המעלון שהותקן במקום מבקשת ההנהלה להנגיש גם את חדרי השירותים ולהוסיף שבילי גישה ומקומות ישיבה באולם לבעלי מוגבלויות.

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "אולם נחמני צריך לעבור שיפוץ משמעותי על מנת שיעמוד בתקנים המחמירים, לצורך הוצאת רישיון הפעלה. העירייה בוחנת אילו שימושים עתידיים עשויים להתאים למבנה ובהתאם לכך ייקבעו אופי ועלות השיפוץ".

ממשרד התרבות נמסר כי "אולם נחמני נתמך על ידי המשרד בסכום של 155,231 שקלים במסגרת תקנת השיפוצים. בכל האמור לגבי פתיחת האולם והמהלכים הדרושים לשם כך, הנושא בסמכות עיריית תל אביב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ