משה איבגי חזר ללמד בניסן נתיב

בערוץ 10 דווח אתמול כי השחקן שנהג להעביר בסטודיו בתל אביב סדנה שנתית למשחק מול מצלמה ושנגדו הוגשו שתי תלונות במשטרה על הטרדה מינית, שב השבוע ללמד במוסד

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אחרי חשיפת "הארץ" את תוכני מפגשיו האישיים של הבמאי מיכאל (מיקי) גורביץ' עם תלמידים ותלמידות בסטודיו של ניסן נתיב בתל אביב בעשורים האחרונים, פירסם אתמול (שלישי) ערוץ 10 שתי עדויות של תלמידות הסטודיו על הטרדה מינית שחוו לטענתן לפני יותר מעשור מצד אחד המורים במוסד. על רקע זה פורסם כי השחקן משה איבגי, שנהג להעביר בסטודיו בתל אביב סדנה שנתית למשחק מול מצלמה ושנגדו הוגשו שתי תלונות במשטרה על הטרדה מינית, שב השבוע ללמד במוסד.

בשבוע שעבר שידר ערוץ 10 את עדות השחקנית אביה ברוש ביחס לאחד המורים בסטודיו, שלדבריה אמר לה "אני רוצה שאת תעשי לי סטריפטיז בזמן שהעיניים שלך מכוסות ויש מוזיקה ברקע". הערב שודרה עדותה של עדי רותם, צעירה שלפני עשור, בהיותה נערה, למדה במכינת הנוער של הסטודיו. "הוא אמר שאני אספר לו על מה מסעיר אותי וכשאני מספרת לו על מה מסעיר אותי אני צריכה להסעיר גם אותו", אמרה רותם, "בסופו של דבר אני יושבת שם בתחתונים וגופייה, לא הסכמתי להתפשט. אני לא זוכרת איך הוא מביא אותי למצב שאני יושבת שם עם תחתונים וגופייה". רותם, בדומה לברוש, לא הגישה תלונתה בתקופה שבה אירע המקרה. ברוש הגישה באחרונה בכל זאת תלונה נגד אותו המורה.

משה איבגיצילום: מוטי מילרוד

בניסן נתיב מסרו בתגובה כי "המקרה לא היה ידוע עד כה לבית הספר ולא הוגשה בגינו תלונה. בעקבות הפנייה החל הליך בירור וככל שיידרש לא נהסס לנקוט את כל הצעדים הנדרשים כדי להגן על הסטודנטיות ועל הסטודנטים. בית הספר מגלה אפס סובלנות למקרים מסוג זה".

בתוך כך דווח כי השחקן משה איבגי, שנגדו מתנהלת עדיין חקירת משטרה בחשד להטרדה מינית, שב ללמד בבית הספר אף שבראשית פברואר פרש מכל עיסוקיו בתחום המשחק. לפני פרישתו אמרו בבית הספר כי לא ישעו אותו. המנהל מיכאל ורשביאק אף אמר אז ל"הארץ" כי ב–20 שנות עבודתו במוסד לא נתקל במקרים של הטרדה מינית מצד איבגי כלפי תלמידים ותלמידות.

לפי הדיווח בערוץ 10, בהנהלת בית הספר טענו כי במשאל אנונימי שנערך במוסד הצביעו התלמידים פה אחד בעד שובו של איבגי. מהסטודיו מסרו כי התלונות נגד איבגי אינן עוסקות בעבודתו בבית הספר. "איבגי חזר ללמד בשיעורים פרונטליים לאחר שהתקבלו בקשות רבות מצד סטודנטיות וסטודנטים כי ישוב ללמד", נמסר, "אם וכאשר יוחלט על הגשת כתב אישום נגדו, בית הספר ישוב וישקול את הנושא מחדש".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ