מורה בסטודיו של ניסן נתיב התפטר בעקבות תלונות כי הטריד מינית

בחודש שעבר נחשפו ב"הארץ" טענות בוגרי ובוגרות הסטודיו על הטרדה מינית מצד מורה אחר במוסד, הבמאי מיקי גורביץ'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סטודיו ניסן נתיב ביפו. עוד תלונות
המשכן החדש של סטודיו ניסן נתיב ביפו. כעת מותר להיפגש עם מורים בחדר שקוףצילום: דודו בכר

מורה בסטודיו למשחק של ניסן נתיב התפטר השבוע מתפקידו, לאחר שתלמידה לשעבר במוסד ושחקנית נוספת העידו כי הטריד אותן מינית. עדויות השתיים פורסמו בראשית החודש בחדשות 10 ובעקבותיהן נפתח במוסד הליך בדיקה.

אחת העדויות נשמעה מפי עדי רותם שלפני עשור, בהיותה נערה, למדה במכינת הנוער של הסטודיו. "אותו מורה אמר שאני אספר לו על מה מסעיר אותי וכשאני מספרת לו על מה מסעיר אותי אני צריכה להסעיר גם אותו", סיפרה, "בסופו של דבר אני יושבת שם בתחתונים וגופייה, לא הסכמתי להתפשט. אני לא זוכרת איך הוא מביא אותי למצב שאני יושבת שם עם תחתונים וגופייה". עדות נוספת היתה של השחקנית אביה ברוש, שטענה כי המורה אמר לה "אני רוצה שתעשי לי סטריפטיז בזמן שהעיניים שלך מכוסות ויש מוזיקה ברקע". ברוש ורותם לא הגישו בשעתן תלונות במשטרה אולם ברוש בחרה באחרונה להתלונן בכל זאת, על אף התיישנות המקרה.

מהסטודיו של ניסן נתיב מסרו בתגובה ל"הארץ" כי "בשל התלונות התקיים הליך בדיקה בסטודיו, שבעקבותיו ביקש המרצה לפרוש. כשהדברים התפרסמו אמרנו שנגלה אפס סובלנות למקרים מהסוג הזה". לשאלה האם בכוונת המוסד לנקוט הליכים כלשהם כחלק מהבירור, לאחר פרישת המורה, נמסר כי "אם יוחלט שנדרשות פעולות נוספות – ינקטו אותן. בשלב זה הודיע המרצה שהוא מבקש לפרוש בימים הקרובים וההנהלה קיבלה את בקשתו".

בחודש שעבר נחשפו ב"הארץ" טענות בוגרי ובוגרות הסטודיו על הטרדה מינית מצד מורה אחר במוסד, הבמאי מיקי גורביץ'. שלוש תלונות תלמידים על הטרדה מינית אף הוגשו נגד גורביץ' במוסד בפברואר האחרון, ומשרד התרבות והספורט ביקש לקבל את ממצאי בדיקתן. ככל הידוע, הטיפול בשלוש התלונות טרם הסתיים. מהסטודיו נמסר בעניין זה כי ""מבחינת הסטודיו הפרשה סגורה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ