אוהד קנולר יפרוש בספטמבר מראשות שח"ם

השחקן הודיע אתמול באסיפה השנתית של ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) על כוונתו לפרוש בתום כארבע שנים. סגניתו, אסתי זקהיים, צפויה להתמודד על התפקיד

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אשכנזי

השחקן אוהד קנולר הודיע אתמול (שישי) באסיפה השנתית של ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) על כוונתו לפרוש מהתפקיד בספטמבר הקרוב, בתום כארבע שנים ובלי שפירט את הסיבות לפרישה. הוועד המנהל של הארגון יתכנס בספטמבר לבחור מתוכו יושב ראש חדש ולעת עתה רק חברת הוועד וסגניתו של קנולר בשנה האחרונה, השחקנית אסתי זקהיים, צפויה להתמודד על התפקיד.

קנולר נבחר לתפקיד באוקטובר 2012 והחליף את השחקן דביר בנדק, ששימש בו חמש שנים. מאז שב ונבחר אליו שלוש פעמים. פרט לקנולר וסגניתו, חברי הוועד שנבחרו אשתקד לשנתיים הם ערן איווניר, זהר שטראוס, לין לאור, אורי יניב, גיא לואל, חלי גולדנברג, יניב ביטון, דניאל בוצר, שרית וינו־אלעד, אורנה כץ ושרה פון שוורצה.

אוהד קנולרצילום: תומר אפלבאום

בתקופת כהונתו של קנולר חתם שח"ם, המאגד כיום יותר מ–2,100 שחקנים, על שורת הסכמים לשיפור תנאי העסקתם ושכרם של שחקנים בפסטיבלים ובתיאטראות. כך, בפסטיבל עכו ב-2013 הושג הסכם שחייב את היוצרים לשלם לשחקנים על כל החזרות וההצגות בפסטיבל ובמארס האחרון נחתם הסכם להסדרת תנאי ההעסקה של שחקני הבימה והקאמרי המאוגדים בחוזה קיבוצי. בחודש שעבר חתם הארגון על הסכם המסדיר את העסקת השחקנים בתיאטראות הילדים והנוער. אשתקד, לאחר מינוי מירי רגב לשרת התרבות, ספג קנולר ביקורת קשה מצד חברי ועד מנהל ושחקנים על כך ששח"ם נמנע מלהגיב להקפאת התמיכה בתיאטרון אל־מידאן בחיפה ולא השמיע עמדה פומבית ביחס למאבק על חופש הביטוי.

קנולר לא השיב לפניית "הארץ". זקהיים מסרה כי "אחרי שנה שבה הייתי סגנית יו״ר שח״ם, למדתי את הנושא והבנתי את גודל המשימה החלטתי שאני מוכנה לנסות לעמוד בדרישות התפקיד". משח"ם נמסר בתגובה כי "מדובר באסיפה פנימית והחלטות פורמליות על שינוי היו"ר לא התקבלו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ