עיבודים לוודי אלן ולסיפורים של נתן אנגלנדר בעונה החדשה של תיאטרון חיפה

עוד בתוכנית התיאטרון לעונה הקרובה: מחזה מקורי של אורי ניצן על ערב הכלולות של זוג חרדי, "ברווז הפרא" של איבסן בבימוי משה נאור ו"העלמה והמוות" בבימוי איציק ויינגרטן

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אשכנזי

העונה החדשה של תיאטרון חיפה תיפתח בספטמבר ב"אקווריום", הפקה חדשה של "החיפאית", קבוצת הצעירים של התיאטרון, בעיבודה ובבימויה של רוני ברודצקי. כך על פי רפרטואר העונה הקרובה שפורסם שלשום. חברי הקבוצה הקליטו קשישים ששוחחו על נושאים שונים ובהצגה, שתעלה בבמה 3 של התיאטרון, הם יגלמו חברי נבחרת שחייה אמנותית שעושים ליפסינק להקלטות הקשישים. ברודצקי צפויה לביים בהמשך העונה גם את "גלגול בפארק אווניו", עיבוד לקובץ הסיפורים שכתב הסופר היהודי האמריקאי נתן אנגלנדר על דמויות וטיפוסים יהודיים שונים לאורך המאה ה-20.

בנובמבר תעלה "בעלים ונשים", עיבוד של דרמטורג התיאטרון עמיר קליגר ומנהלו האמנותי משה נאור לסרטו של וודי אלן מ-1992. ההצגה, שיביים נאור, עוסקת בתהליכי הפרידה של שני זוגות וישחקו בה בין היתר דורית לב־ארי, דביר בנדק, לירון בן שלוש וישי גולן.

"אקווריום"צילום: רונן בוידק

נאור יביים בהמשך העונה גם את גרסתו ל"ברווז הפרא" מאת הנריק איבסן. המחזה הועלה לראשונה בארץ בתיאטרון הבימה ב-1954, בתרגום ישורון קשת ובבימוי סנדרו מלמקוויסט ובהמשך בתיאטרון באר שבע ב-1987 בתרגום פרופ' גד קינר ובבימויו של יוסי יזרעאלי.

מחזהו של מרטין מקדונה, "איש הכריות", יועלה בינואר בתרגומו ובבימויו של ארז דריגס. המחזה זכה בפרס האוליבייה האנגלי ב-2005 והועלה באותה שנה גם בתיאטרון גשר בבימויו של בן בר שביט. הוא מתרחש במדינה טוטאליטרית ועוסק בחקירתו של סופר הכותב על מקרי מוות מסתוריים, שמכתביו עולה דמיון לפרשיות רצח שטרם פוענחו. מחזה מתורגם נוסף שהועלה בישראל מספר פעמים מאז נכתב ב-1991 ויעלה כעת בחיפה הוא "העלמה והמוות" מאת המחזאי הצ'יליאני אריאל דורפמן, העוסק באשה הטוענת שזיהתה את הגבר שאנס ועינה אותה בתקופה שבה הונהג משטר דיקטטורי בארצה. את ההפקה החדשה בתיאטרון חיפה יביים איציק ויינגרטן.

בעונה הבאה יעלו בחיפה בבכורה גם מספר מחזות מקוריים, בהם "ביאות ראשונות" העוסק בערב כלולותיו של זוג חרדי ובהתמודדותו עם החשש מאינטימיות. את המחזה כתב הפסיכיאטר ד"ר אורי ניצן, סגן מנהל המחלקה הפתוחה במרכז לבריאות הנפש "שלוותה", שליווה את הצוות האמנותי של התיאטרון בין היתר בהפקת "פסיכוזה 4.48" מאת שרה קיין שעלתה אשתקד בבימוי עמיר קליגר.

עוד תעלה "יחזקאל ופרח", הצגה המורכבת משתי מונודרמות מאת הסופר והמחזאי צדוק צמח, העוסק בשתי דמויות ממוצא מזרחי הבוחנות את המסורת שלהן נוכח המודרניזציה. התיאטרון צפוי להעלות הצגת ילדים גם בעונתו הקרובה והפעם תהיה זו "הרפתקאות הדוד אריה" שיביים משה נאור על פי סדרת הספרים מאת ינץ לוי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ