יאיר אשכנזי

ועדת האיתור שהוקמה ביולי בתיאטרון הקאמרי לבחירת המנכ"ל שיחליף את נעם סמל, הפורש בדצמבר, החליטה בתום דיונים ממושכים שלא לכלול את הדרישה לתואר אקדמי כתנאי סף בקול הקורא שפירסמה שלשום (ראשון) לתפקיד. זאת מחשש שמועמדים ראויים ללא תואר, ובהם בעלי תעודה מבתי ספר למשחק, לא יוכלו להיענות אליו.

נעם סמל. "אסיר תודה על ההצגה הגדולה שבה ניתן לי לתת את הנשמה"צילום: תומר אפלבאום

הוועדה, בראשות יו"ר הוועד המנהל של הקאמרי, עו"ד עפר שחל, התכנסה מספר פעמים מאז גיבושה הקיץ ול"הארץ" נודע כי במהלך דיוניה הוחלט להוריד את תנאי הסף הדרושים. עם זאת, ההחלטה להסיר את דרישת התואר האקדמי היא יוצאת דופן כשמדובר באחד ממוסדות התרבות הגדולים והמשפיעים בישראל, בעל מחזור שנתי של כ–110 מיליון שקלים.

דרישות הסף שהופיעו בקול הקורא נוגעות בעיקר לניסיון הניהולי: חמש שנים לפחות, או 12 שנים במצטבר, בתפקיד ניהולי בכיר בתחום התיאטרון, התרבות או אמנויות הבמה. בנוסף, ניתן להתמודד לתפקיד עם ניסיון בתפקיד בכיר בניהול תאגיד שהיקף עסקיו משמעותי, אך לא הוגדר מהו "משמעותי". מהמועמדים נדרשות גם שליטה בעברית ו"יכולת התבטאות טובה מאוד" באנגלית.

מהקאמרי נמסר כי "לאחר דיון ממושך החליטה ועדת האיתור כי תואר אקדמי הוא בהחלט יתרון שייבחן לגופו של עניין, אך לא כתנאי סף, מאחר שבתחום האמנות והתרבות ייתכן שיהיו מועמדים ראויים ללא תואר אקדמי אך בעלי תעודת בוגר מבתי ספר למשחק שיתאימו לתפקיד. בדיוק כפי שיכול להיות מנהל מוצלח בעל תואר אקדמי. בכל מקרה ניסיון ניהולי הוא תנאי הכרחי".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ