אסתי זקהיים נבחרה לראשות ארגון השחקנים

זקהיים בת ה50 נבחרה פה אחד ותחליף בתפקיד את אוהד קנולר. "אפעל להגדלת תקציב התרבות", אמרה

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסתי זקהיים
אסתי זקהייםצילום: דניאל צ'צ'יק

השחקנית אסתי זקהיים נבחרה אתמול פה אחד לראשות ארגון השחקנים בישראל (שח"ם) והיא תחליף בתפקיד את אוהד קנולר, המסיים כהונה בת ארבע שנים. כפי שדווח ב"הארץ", הודיע קנולר בוועידת הארגון ביולי על פרישתו אולם לא פירט את הסיבות לה.

זקהיים, בת 50, כיהנה בשנה האחרונה כסגניתו של קנולר והיא האשה הראשונה שתעמוד בראש הארגון, המונה כיום כ–2,100 חברים. בישיבת הוועד המנהל של הארגון נבחר חבר הוועד גיא לואל לשמש כסגנה. "הדרך ליצירת חברה מתוקנת עוברת דרך חינוך ותרבות, ואני מאמינה שאנחנו, השחקנים, יכולים להיות חוד החנית בשינוי זה", מסרה זקהיים עם בחירתה, "אני מצפה לשנה מלאה בעשייה ובפעילות, שבה בין היתר אפעל להגדלת תקציב התרבות, לקידום הדימוי העצמי של השחקנים והשחקניות, קידום הזכויות של השחקנים וזכותנו להתפרנס בכבוד. ביחד נוכל לשנות ולקדם את התרבות הישראלית".

מנכ"ל שח"ם אורי רשטיק הודה לקנולר, שבתקופתו חתם הארגון על הסכמים שונים לשיפור תנאי ההעסקה של שחקנים בפסטיבלים ובתיאטראות. "שח"ם רואה לנגד עיניו את השחקנים והשחקניות וימשיך לדאוג לזכויותיהם ולמעמדם", הוסיף. קנולר איחל הצלחה לזקהיים והוסיף כי "בארבע שנים הללו הצלחנו לשפר את מעמדו המקצועי של השחקן בישראל, ולהפוך את הארגון למוביל בהעלאת התרבות לראש סדר היום הציבורי. למרות ההישגים הרבים אני מאמין שלפנינו דרך ארוכה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ