המחזמר "הלו דולי" עם בט מידלר שבר שיא מכירת כרטיסים

למחזמר, שיעלה באפריל 2017 בברודוויי, נמכרו כרטיסים בשווי כתשעה מיליון דולר תוך יממה

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בט מידלר עם מיקורפון
בט מידלר. תשוב לבמת ברודוויי אחרי שלוש שנות העדרותצילום: John Shearer/Invision/AP

המחזמר "הלו דולי", שיעלה באפריל הקרוב בברודוויי בכיכובה של בט מידלר, שבר השבוע שיא במכירת הכרטיסים ביממה הראשונה לאחר שנרכשו אליו כרטיסים בשווי כתשעה מיליון דולר.

המחזמר נכתב על ידי מייקל סטיוארט על בסיס הפארסה "הסוחר מהיונקרס" מאת תורנטון ויילדר וכולל את פזמוניו של ג'רי הרמן. הוא עוסק בדולי לוי, שדכנית יהודייה החיה בסוף המאה ה–19 ביונקרס שבניו יורק, ומנסה למצוא שידוך להוראס ונדרגלדר, אחד מעשירי התקופה. הוא הועלה לראשונה ב–1964 בברודוויי בכיכובה של קרול צ'אנינג וגרף עשרה פרסי טוני, בהם לצ'אנינג ולבמאי והכוראוגרף גאוור צ'מפיון. המחזמר הוצג בברודוויי במשך כשש שנים ברציפות וב–1965 הועלה גם בווסט אנד בלונדון, בכיכובה של מרי מרטין. ב–1969 עוּבד לסרט קולנוע בבימויו של ג'ין קלי ובהשתתפות וולטר מתיאו וברברה סטרייסנד, שזכה בשלושה פרסי אוסקר. צ'אנינג שבה לגלם את דולי בשתי העלאות מחודשות של ההפקה בברודוויי בסוף שנות ה–70 ובאמצע שנות ה–90, וכן בהעלאה מחודשת בווסט אנד בסוף שנות ה–70.

בהפקת 2017, שיביים ג'רי זקס, ישתתפו לצד מידלר דייוויד הייד פירס בתפקיד הוראס וקייט בולדווין וגווין קריל. מחירי הכרטיסים נעים בין 79 ל–189 דולרים. מידלר, בת 70, תשוב לבמת ברודוויי אחרי שלוש שנות העדרות. מפיק ההצגה סקוט רודין אמר ל"גרדיאן" כי ליהוקה היה המפתח להעלאה הנוכחית. "היינו חייבים ללהק מישהי שתיקח את התפקיד הזה לרמה אחרת, ובט היא היחידה שיכולה לעשות זאת", הוסיף.

"הלו דולי" הועלה בישראל פעם אחת בלבד, ב–1968, בתיאטרונו של המפיק גיורא גודיק. חנה מרון גילמה את דולי לוי ושרגא פרידמן את הוראס. ההפקה ההיא הועלתה בתקציב עתק ובהצלחה רבה באולם אלהמברה שביפו בתרגומו של חיים חפר ובבימויו של קרנדל דיל, והשתתפו בה גם ציפי שביט, גדי יגיל ומוצי אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ