מירי רגב הקימה ועדה לבחינת איחוד הבימה עם גשר

לאור מצבם הכלכלי הקשה של שני המוסדות, בוחנת שרת התרבות את ההיבטים התקציביים, הכלכליים והתפעוליים של המהלך. "אנו מברכים על קיומה של כל ועדה שעשויה לתת פתרון כלכלי לטווח ארוך", נמסר מגשר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חזית תיאטרון גשר
חזית תיאטרון גשרצילום: אורן זיו
יאיר אשכנזי

שרת התרבות והספורט מירי רגב הקימה לאחרונה ועדה לבחינת איחוד התיאטרון הלאומי הבימה עם תיאטרון גשר, זאת בגלל מצבם הכלכלי הקשה של שני המוסדות. בראש הוועדה, שהוקמה בשיתוף משרד האוצר ותכלול נציגים ממשרד התרבות ומשני המוסדות, יעמוד מנכ"ל משרד התרבות יוסי שרעבי. על המהלך דווח לראשונה בערוץ 2, ול"הארץ" נודע כי הוועדה תעסוק בהיבטים התקציביים, הכלכליים והתפעוליים שלו.

רעיון איחוד שני המוסדות, המצויים כל אחד בגירעונות בסכומים שונים, שב ועולה מדי פעם לסדר היום של משרד התרבות. ב–2011, בעת כהונת השרה הקודמת לימור לבנת ולקראת כניסת הבימה למבנהו המשופץ, הוא נבחן במטרה ליצור ניהול משותף לשני המוסדות בבניין הבימה. בשעתו דובר על איחוד ניהולי ושיווקי של המוסדות כאשר צביונו האמנותי של כל אחד מהם אמור היה להישמר תחת ניהול אמנותי נפרד. היוזמה ההיא לא יצאה לפועל ושני המוסדות המשיכו להיתמך ולהתנהל כגופים נפרדים. הבימה חתם אז על הסכם הבראה עם משרדי האוצר והתרבות, בעוד גשר קיבל שבעה מיליון שקלים ממפעל הפיס לכיסוי גירעונו.

באפריל האחרון הקימה השרה רגב ועדה בראשות יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, יגאל עמדי, שנועדה לבחון את מעמד הבימה כתיאטרון לאומי. הוועדה הוקמה כחודש לפני פרסום דו"ח מבקר המדינה החריף על הנהלת הבימה ומאז פוצלה לשתי תתי־ועדות: תת־ועדה הבוחנת את ההיבטים האדמיניסטרטיביים של הבימה כתיאטרון לאומי, ובה חברים בין היתר חבר מדור התיאטרון במועצה אברהם נתן וחבר מדור הפסטיבלים יגאל מולד־חיו, וכן תת־ועדה הבוחנת את ההיבטים התוכניים של המוסד, ובהם חברים בין היתר חברי מדור התיאטרון ד"ר שרית קופמן־שמחון ויקי הר־טל וחבר מדור הפרינג' ד"ר רזי אמיתי.

ועדת עמדי, שבניגוד לוועדת שרעבי אמורה לעסוק בתוכן ובמדיניות ולא בתקציבים, אמורה להגיש את מסקנותיה בחודשים הקרובים. לפי הודעת רגב, פעילותה תתנהל במקביל לוועדה החדשה בראשות שרעבי, שנועדה לגבש פתרונות ארוכי טווח לשני המוסדות ולהבטיח את יציבותם. הרכבה של ועדת שרעבי ייקבע לאחר החגים והצפי להגשת המלצותיה הוא סוף דצמבר הקרוב.

מתיאטרון גשר נמסר כי "התיאטרון ממשיך להילחם על קיומו במשך 25 שנה. אנו מברכים על קיומה של כל ועדה שעשויה לתת פתרון כלכלי לטווח ארוך, וכן נשמח לשבת למשא ומתן ולבדוק כל הצעה שתהיה רלוונטית להמשך קיומו של התיאטרון". מהבימה נמסר בתגובה כי "להבימה לא ידוע דבר על הקמת ועדה שכזו. אנו כן מודעים ומברכים על הוועדה לבחינת מעמדו של התיאטרון הלאומי ואף לוקחים חלק בישיבות המתקיימות בנושא".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ