העונה החדשה בקאמרי: אתגר קרת מגיע לבמה

עמוס תמם הוא זורבה היווני, מאור זגורי עובד על מחזה חדש ונועם סמל בנאום מרגש - הבוקר הוכרז בתיאטרון הקאמרי הרפרטואר האמנותי לעונה הבאה. בין דברי פרידה לחשיפת המחזות החדשים, הוזכר שוב ושוב שמה של מירי רגב על הבמה

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנחה נופה, עכבר העיר

"זה נורא מרגש ומאוד נוגע ללב, ואתה אפילו לא חושב שזה לא יהיה עוד פעם בקאמרי, אולי במקום אחר. אתה גם יודע שאתה סוקר את התוכניות לשנה הבאה, אתה לא תזכרה לחתוך את החבל, כי משהו אחר יחתוך את החבל", כך נפרד הבוקר (ראשון 19.6) מנכ"ל תיאטרון הקאמרי, נעם סמל, שעתיד לעזוב בסוף השנה את תפקידו לאחר 24 שנה. במסיבת עיתונאים, שבמסגרתה סיכם סמל עשרות שנות קריירה, הוצג הרפרטואר האמנותי של התיאטרון לשנת 2016-17. "הצגה זה כמו ילד שנולד לך, אתה מתכנן את הילד שלך לתשעה חודשים, עד שההיריון עובר, והלידה, וניתוח קיסרי, וכל הדברים האלו - ובסוף נולד הילד. ואז נכנסת אליו הנשמה", נפרד סמל מהנוכחים והוסיף: "ואם הנשמה נכנסה ועברה מהשחקנים לקהל ואני לא אהיה ברגע הזה שזה יקרה? אבל אני אבוא כקהל, ואמחא להם כפיים. אני הודעתי שאני פורש, ב-31 בדצמבר, ועד היום האחרון ב-12 בלילה, אני אהיה פה", הוא סיכם. את היום שאחרי פרישתו הוא תיאר בבדיחות הדעת. "מה יהיה אחר כך? תהיה ועדת איתור, נעשה חפיפה, נחפוף להם את הראש, ונעזור להוביל את הקאמרי לעשור הבא, ל-20 השנה הבאות".סמל הוא לא היחיד שעוזב השנה את התיאטרון, גם המנהל האמנותי, עמרי ניצן עתיד לעזוב בהמשך השנה את תפקידו. "אני רציתי לצאת מהעול המרתק הזה של מנהל תיאטרון, שזה אתגר יצירתי שהולך על חבל דק, אבל התבקשתי על ידי הועד המנהל להישאר עד לבחירתו של מנכ"ל חדש, כדי לעזור במימוש הגשמה של הניהול האמנותי", סיפר ניתן לנוכחים.

» תיאטרון הקאמרי - לכל הפרטים
»
אחרי 24 שנים: נעם סמל פורש מתיאטרון הקאמרי
» עכבר במה
» "מוטרפים מאהבה": באמריקה זה היה טוב יותר
» "PIXEL": טופוגרפיה תנועתית נזילה

סיום של תקופה. עמרי ניצן (צילום: מנחה נופה)

לאחר נאומי הפרידה ביקש סמל להתייחס למסמך חוק הנאמנות בראשות מירי רגב, שאותו קיבלו מנהלי המוסדות ובו נתבקשו לעדכן את מספר ההופעות בפריפריה, ביהודה ושומרון ובגליל. על פי הצהרה זו יקבע הניקוד שיקבל כל מוסד ובהתאם לכך התקציב השנתי שיינתן לו. "זה ספין, הטופס הזה, אין לו שום משמעות לדעתי", הדגיש סמל. "אנחנו מדווחים למכון פילת אוטומטית, היכן אנחנו מציגים, המחשבים שלנו מכוונים לפילת, כל הנתונים שלנו עוברים אונליין. האנג'דה של התבחינים החדשים לא ידועה לאף תיאטרון. אנחנו לא יודעים מה אישר היועץ המשפטי, ומה לא אישר. דבר אחד הובטח לנו, ואני מקווה שיעמדו בו באמצעות השרה. מנכ"ל, ועדות ציבוריות וכל הפורומים שהיינו כולל בכנסת, אמרו לנו ולכל תיאטרוני ישראל 'ב-2016 תקבלו בדיוק מה שקיבלתם ב-2015'". על רקע הדיון בחוק הנאמנות הציגו קברניטי התיאטרון את הרפרטואר הצפוי בעונה הבאה, שתוקדש להפקות דגל לצד קלאסיקות מוכרות. אחת מהפקות הדגל היא עיבוד בימתי של משה קפטן לספר "זורבה", בבימויו של צדי צרפתי ובכיכובו של עמוס תמם, שיגלם את זורבה היווני. הסנונית הראשונה לשנה היא ההצגה "זאבים" בבימוי הלל מיטלפונקט, שרצה בימים אלו. מחזות ישראליים נוספים שצפויים לעלות הם "החדר האחורי" בבימויה של עדנה מזי"א, "להתעורר" מאת מאור זגורי, "ניסויים בחיי המשפחה" מאת שי גולדן ו"המקרה של פרויד", בבימוי של עודד קוטלר.

תיאטרון כמשל להולדת ילד. נעם סמל (צילום: מנחה נופה)

בתחום הקלאסיקות מבטיחים בקאמרי עיבוד חדש ל"משפט קסטנר" בבימויו של אילן רונן, המנהל האמנותי הפורש של הבימה, "הילד החולם" מאת חנוך לוין ז"ל, בבימויו של עמרי ניצן, ו"סיפורו של סוס" על פי סיפורו של לב טולסטוי ובבימוי גלעד קמחי. עוד הצגות מסקרנות שיעלו הן עיבודים חדשים לספרים: "פתאום דפיקה בדלת" על פי ספרו של אתגר קרת ובבימוי צבי סהר המגיע מתיאטרון פרינג' ("הדרך לעין חרוד" של הזירה הבין תחומית), "כמעין המתבגר" מאת איין ראנד בבימוי של איתי טיראן ו"סוס אחד נכנס לבר" ע"פ ספרו של דוד גרוסמן, בבימוי של מיכה לבינסון.

» תיאטרון הקאמרי - לכל הפרטים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ