מקיסריה לשכונת התקווה: עמית פרקש יוצאת למסע התבגרות

אחרי שכבשה את עולם הילדים, עמית פרקש החליטה לעשות קאט לטובת שלוש שנים של לימודי משחק בסטודיו של יורם לווינשטיין. אמנם קצת קשה לה לתחזק זוגיות כרגע, אבל לפחות הגבעטרון עושים לה נעים בלב. ראיון

דניאל שירין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דניאל שירין, עכבר העיר

"איבדתי כמה אנשים בדרך", מודה עמית פרקש, "החיים שלי השתנו בעקבות ההחלטה ללמוד משחק ויש אנשים שלוקחים את זה נורא קשה שנעלמתי. אם אני לא בבית הספר, אני בצילומים ואם אני לא בצילומים, אני ישנה. אם היו חברים שעזבו בגלל זה, אולי הם לא היו מספיק קרובים אליי כדי להבין שהייתי צריכה את זה לעצמי".» מיטב שירי הגבעטרון - לכל הפרטים» שחקנים ונשיקות - לכל הפרטים» אגם רודברג: "אני לא מתגעגעת ללימודים"

המונולוג הדי דרמטי הזה וודאי היה מביא לפרקש (26) תפקיד בסרט או על במות התיאטרון, אבל האמת היא שהוא לקוח מהחיים האישיים שלה כתלמידת שנה ב' ללימודי משחק בסטודיו של יורם לווינשטיין. שנה וחצי אחרי ההחלטה לצלול לשלוש שנים של יזע, דמעות ומונולוגים, היא עדיין מנסה למצוא את האיזון בין החיים לשייקספיר: "אני משתדלת לנהל גם קצת חיים פרטיים, לצאת עם חברות ולהיות בבית בסוף השבוע. תוך כדי חשוב לי גם להצליח להיות תלמידה טובה, לא לאחר ולא להבריז. חוץ מאתמול (צוחקת)".

ב"אתמול" פרקש מתכוונת לחזרה גנרלית שערכו חבריה לבית הספר, בה הייתה אמורה לקחת חלק כצופה מהצד במסגרת חובותיה כתלמידה. אלא שהעייפות ומחלה עונתית שתקפה אותה הכריעו והיא נאלצה להישאר בבית. זה לא מנע ממנהל בית הספר, יורם לווינשטיין, לעשות לה פרצוף כשנתקל בה בחצר במהלך הצילומים לכתבה ולהציע בצחוק ש"ניקח אותה ממנו". ההצגה חייבת להימשך, אתם יודעים. במקרה של פרקש, ההצגה היא בכלל מופע ממיטב שירי הגבעטרון שרץ בסטודיו בשבועות האחרונים ויחזור בסוף השבוע הנוכחי לשתי הופעות נוספות.

איך זה מרגיש להתעסק עם חומרים ישנים שכאלה? באמת אפשר להתחבר כיום לטקסטים כמו "ים השיבולים שמסביב, על גליו לשוט יצא הרוח"?"אני חייבת להודות שגילינו את הגבעטרון מחדש בזכות יורם. 'ים השיבולים' ו'הללויה', שאותו אני גם מבצעת בערב, אלו שירים שאני אוהבת מאוד, אבל יורם עבד איתנו גם על הגשת הטקסט הזה. עברנו שיר שיר ודיברנו עליו. בכל זאת אנחנו גם שחקנים".

"זו שכונה מדליקה לאללה". עמית פרקש בשוק התקווה (צילומים: מנחה נופה)

"בשנה הראשונה אתה מרגיש שאין בך כלום"

פרקש נולדה בטורנטו שבקנדה ובגיל שנתיים עלתה לארץ, והתגוררה ברמת השרון ובקיסריה. כשהייתה בת 16 נחשפנו אליה לראשונה כשהקדישה שיר לאחיה תם, שנפל במלחמת לבנון השנייה, וריגשה מדינה שלמה. משם היא גלשה ללהקה צבאית, וגם הפכה לכוכבת ילדים עם הופעות במחזות זמר, פסטיגל וסדרות ילדים כמו "חצויה" ו"מועדון החנונים". עם כל אלה היא הרגישה שמשהו עדיין חסר – בסיס, יסודות. אז היא לקחה נשימה וצללה.

"אני זוכרת שבהתחלה נורא פחדתי להיחשף מול אנשים", היא חולקת. "כשאתה מתפרסם בגיל צעיר אתה נורא מנסה לגונן על עצמך - מה ידעו עליך ומה לא, אתה שואל את עצמך 'האם אני מספיק טוב כאדם?', ופתאום כשאתה מגיע לבית הספר אתה חייב לדבר על כל הדברים האלה. אנחנו שלוש שנים אחד בתוך התחת של השני, הכיתה שלי עוברת איתי הכל - פרידות, אהבות, משברים ושמחות".

מה גרם לך להחליט ללכת ללמוד בבית ספר למשחק? "קודם כל אני חושבת שצריך באמת לרצות את זה מבפנים, מהבטן, ואני רציתי. אלו פשוט שלוש שנים שבהן אתה קצת נעלם מהיקום. בשנה הראשונה אתה נשבר ומרגיש שאין בך כלום ואתה לא יודע מה אתה עושה פה, ובשנה השנייה אתה מתחיל למצוא את עצמך כשחקן ולאמץ טכניקות. זה קשה כמו טירונות, אבל התהליך שעברתי בשנתיים האחרונות הוא מטורף – אני מרגישה שקיבלתי את עצמי בחזרה. לפעמים אני חושבת 'וואו עמית, את מאמינה שאת עושה את זה?'. אני בשוק מזה שיש לי כיתה ואני קמה לבית ספר. אני בת 26, לא ילדה! התייעצתי לפני גם עם אגם (רודברג – ד.ש) שהיא חברה שלי, והיא ממש דחפה אותי לעשות את זה. היא עשתה החלטה סופר אמיצה כשלמדה כאן וזה השתלם לה".

הללויה! עמית פרקש בקטע מהמופע "מיטב שירי הגבעטרון":

איך היו הימים הראשונים שלך בבית הספר?"הייתי ממש בשוק של 'אמאל'ה, מה אני עושה פה?'. אני די ביישנית וסגורה ובהתחלה היה לי קשה למצוא חברים. יש גם את העניין הזה של דעות קדומות, שאתה לא בטוח מה חושבים עליך, כי מכירים אותך מלפני כן. אבל זה סיר לחץ ומהר מאוד התחברנו כולם עם כולם".

אפרופו דעות קדומות, לעובדה שהיית מוכרת בעיקר ככוכבת ילדים הייתה השפעה על ההחלטה ללמוד משחק?"זה קיים, מי שהתחיל בתחום הילדים צריך להוכיח את עצמו הרבה יותר בעתיד. אין מה לעשות, אם אני נראית צעירה אז סביר יותר שאגלם דמות בסדרת ילדים. גם רוב השוק נמצא שם. אבל אני לא עסוקה בזה כל כך, יותר מעניין אותי להיות שחקנית טובה. היום אני עושה גם דברים שהם לא רק לילדים – הצטלמתי לסרט לכל המשפחה בשם 'כמעט מפורסמת' יחד עם עומר דרור, ולסרט נוסף עם ישראל אטיאס בשם 'מסע הטבעת'".

"קיבלתי את עצמי". עמית פרקש בבית הספר (צילום: מנחה נופה)

בית הספר שלכם ממוקם בשכונת התקווה. זה מקום שיצא לך לבקר בו קודם לכן?"האמת שלא. מעולם לא הייתי פה לפני, והפעם הראשונה שלי כאן הייתה כשעשיתי אודישן. זו שכונה מדליקה לאללה והיא הבית שלי, אני חיה ונושמת אותה. בהתחלה היה לי קצת קשה, רק בגלל שאני צמחונית ויש כאן שוק בשר, אבל חוץ מזה בעיניי להקים בית ספר באמצע שוק התקווה זה גאוני. כחלק מהלימודים בבית הספר אנחנו מתנדבים ועובדים עם 16 קבוצות מהקהילה – קשישים, ילדי עובדי זרים, בני נוער מהשכונה ועוד. אנחנו מלווים אותם במשק שנתיים ובסוף מעלים יחד הפקה. אני מאוד אוהבת לעבוד עם בני נוער וזה גם מה שאני עושה, אז יצא לי טוב".

נמצאת במשחק

פרקש אכן עובדת עם ילדים מגיל צעיר, ובין סדרה לפסטיגל, הספיקה גם לצבור קילמטראז' מכובד בחיי האהבה שלה. בין בני זוגה המוכרים שלה ניתן למצוא את יון תומרקין אותו הכירה על סט "חצויה", אסף הרץ אותו הכירה על סט "רוקדים עם כוכבים" וגפן ברקאי, איתו יצאה כארבעה חודשים, עד שנפרדו לפני מספר שבועות. "כיום אני רווקה פלוס כלבה", היא מספרת ומנופפת בצחוק בשיערה, "נאלצתי לשים אותה אצל סבתא שלה כי אני כל היום בבית הספר. אין מה לעשות, קשה לנהל זוגיות כשאתה לומד בבית ספר, אני סוג של נשואה למקום הזה. אבל הכל טוב, היו לי הרבה מערכות יחסים. אני בן אדם מאוד זוגי במהות שלי, אז אני כל הזמן מנסה ונותנת לדברים לקרות בקצב שלהם. בסוף יגיע האחד שיקבל אותי עם הכל".

"כיום אני רווקה פלוס כלבה". עמית פרקש והאקס גפן ברקאי (צילום: עכבר העיר)

ורצוי שיהיה שחקן? כי נראה שיש לך חיבה לאנשים מהתחום"יש משהו נורא מושך בשחקנים, זה כיף שבן אדם הוא מוכשר. אני גם נמצאת בעצמי בתחום הזה ובאופן טבעי מכירה יותר שחקנים, למרות שיצא לי לצאת גם עם אנשים שהם לא. אני קצת בדיאלוג עם עצמי, כי מצד אחד נחמד לצאת עם מישהו שיש איתו תחומי עניין משותפים ומצד שני - יש משהו נורא מאזן במישהו מתחום אחר".

כשהיינו בחוץ אחד החברים הסתלבט שתספרי על הרומן שלך איתו. קדימה"אני מודה שלא הייתי יוצאת עם מישהו מהכיתה, רק בגלל שאני איתם כבר שנתיים, הם המשפחה שלי! לא יוצאים עם משפחה".

» המופע "מיטב שירי הגבעטרון" יעלה בסוף השבוע בסטודיו למשחק של יורם לווינשטיין – יום שישי בשעה 22:00 ושבת ב-11:00 ו-12:30

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ