יאיר אשכנזי

ועדת האיתור שמונתה לבחירת מחליפו של נעם סמל כמנכ"ל התיאטרון הקאמרי צפויה להמליץ למועצת הנאמנות של התיאטרון על מינוי שמוליק יפרח, מנכ"ל ומנהל אמנותי שותף של תיאטרון באר שבע, לתפקיד. המועצה תתכנס ביום הראשון הקרוב, בהשתתפות יו"ר המועצה, ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, ותדון במועמדות. ההערכה היא שאם המינוי יאושר, ייכנס יפרח לתפקידו בחודשים הקרובים.

שמוליק יפרח. פה אחדצילום: עופר וקנין

סמל הודיע במאי האחרון כי יפרוש מהקאמרי בסוף 2016, לאחר 24 שנים בתפקיד. ועדת האיתור, שהוקמה בחודש ספטמבר, ראיינה כ-20 מועמדים מרקעים שונים. בראש הוועדה עמד עו"ד עפר שחל, יו"ר הוועד המנהל של הקאמרי, ולצדו כיהנו מנכ"ל "המשכן לאמנויות הבמה", יוחנן דן, וחברת מועצת הנאמנות, ליאורה מינקה. כמשקיפים שימושו השחקנית שרה פון שוורצה ומנהל לשכת התאגידים בעיריית תל אביב, אבי קטקו.

יפרח, בן 53, בוגר בית ספר למשחק בית צבי, שימש בשבע השנים האחרונות כמנהל הכללי של תיאטרון באר שבע וכמנהל אמנותי שותף יחד הבמאי רפי ניב. ב-2005 הקימו השניים את בית הספר למשחק "גודמן" בעיר, שבראשו הם עומדים עד היום. יפרח מסר ל"הארץ" כי "ועדת האיתור בחרה בי פה אחד ואני שמח על כך".

אף שמינויו של יפרח טעון עדיין את אישור מועצת הנאמנות, שרת התרבות מירי רגב מיהרה לברך עליו. לדבריה, "יפרח הפריח את תיאטרון באר שבע והפך אותו לבירת התרבות של הנגב. הוא תרם לצמיחת התרבות ברחבי הפריפריה בכל יישובי הדרום. בחירתו למנהל התיאטרון הגדול בישראל היא הישג גדול עבורו ועדות לכוחות המוכשרים שצומחים בפריפריה. אין לי ספק שהוא ימשיך ויעצים את הקאמרי וימשיך לתרום לעולם התרבות הישראלי בכלל. איתו הקאמרי ינסוק לגבהים חדשים של עשייה תיאטרונית  מקורית". עוד הוסיפה רגב: "שמוליק, הבמה כעת שלך. הסתער עליה באנרגיות האופייניות לך. הוכחת, שהפריפריה היא לגמרי במרכז!"

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ