מארגני "קיפוד הזהב" למירי רגב: "לא היתה ליוצרי הטקס כל כוונה לפגוע בהמנון"

אמנים שעזבו את טקס "קיפוד הזהב" בזמן שירת ההמנון הרגיזו את שרת התרבות, שמיהרה לשחרר סטטוס זועם. עכשיו מנסים מארגני האירוע להשכין שלום

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דיון בועדת הכספים בעניין מיסוי הגרלות
בהשתתפות מירי רגב
מלחמת התרבותצילום: אוליבייה פיטוסי

שבוע חדש, מלחמת תרבות חדשה, והפעם מירי רגב נגד טקס "קיפוד הזהב", שנערך בשישי האחרון (ה-18 בנובמבר). במסגרת הטקס, שחתם את אירועי 'לילה פרינג'', שמרכזים מדי שנה שלושה ימים של הצגות פרינג' של תיאטראות מכל רחבי הארץ, עזבו חלק מהמשתתפים את המקום במהלך שירת ההמנון הלאומי. האירוע הכעיס את השרה, שהגיבה בפוסט זועם בפייסבוק, וכתבה: "לאור ההתבטאויות הקיצוניות וההתנהגות הבזויה של חלק מהאמנים, אני מתכוונת לבחון לעומק את אירועי הטקס של תיאטרון הפרינג', אשר בהחלטתי הוכפל תקציבו בשנה האחרונה. בושה וחרפה לאותם אמנים שלא כיבדו את המנון 'התקווה'. כל כך מצער, מכוער ומבייש שקבוצת אמנים מרשה לעצמה לזלזל בערכים, בסמלים ובהמנון מדינת ישראל שבשמם נלחמו ועליהם נפלו חיילים רבים. הגיע הזמן שאותו קומץ אמנים יבין שהוא לא מנהל את המדינה, שלה ולאזרחיה הוא בז. לשמחתי חוץ מעצמו, אותו קומץ לא מייצג אף אחד. חופש ביטוי אינו חופש ביזוי!!!".

» עכבר במה

» הצגות היום

» לילה פרינג' - לכל הפרטים

» לילה פרינג' 2016: הצגות קטנות ומסקרנות

תגובת טקס קיפוד הזהב לא איחרה לבוא: "הפרינג' במהותו ובאופיו הוא חי, בועט ונושם, וכמו בכל שנות קיומו של טקס פרס 'קיפוד הזהב' הוא היה הומוריסטי, סטירי וביקורתי", כתבו מארגני האירוע בהודעה רשמית שפורסמה הבוקר (ה-20 בנובמבר). "במסגרת הטקס לא היתה כל התבטאות קיצונית, לא נאמרו שום דברים עוינים או פוגענים, לא היתה פגיעה בסמליה של מדינת ישראל, לא בדגל, לא בהימנון ולא במלל. לא היתה ליוצרי הטקס כל כוונה לפגוע בהמנון שכולנו חיים לאורו דורות על דורות על דורות, מכבדים ומוקירים אותו, כמו כל תושבי מדינת ישראל. והיה ואם מי מקהל עזב את האולם בזמן או לחילופין הביע את דעתו האישית, זו אחריותו הבלעדית ולא אחריות הנהלת פרס 'קיפוד הזהב'".

עוד הוסיפו מארגני הטקס כי שרת התרבות והספורט הוזמנה לטקס, אך לא עלה בידה להגיע. "אנו משוכנעים שאם היתה מגיעה היא היתה מתרשמת בעצמה מהתנהלותו התקין, מהחום, הפרגון, החברות ואהבה שליוו את הטקס כולו. אנו מאחלים לכל בית ישראל שבוע טוב", כתבו המארגנים. וגם תרבות הייתה בטקס המדובר. בפרס הצגת השנה זכתה "הפסקת אש" של קבוצת היוצרים העצמאיים קברט טוטאל; במאי השנה הוא יאיר שרמן על עבודתו בהצגה "הבקכות"; ושחקני השנה הם נועם בן אז"ר ("פר גינט") ודורין מנדל ("מת על החיים"). עוד הוענקו בטקס פרס מפעל חיים ליוצרים הוותיקים: גבריאלה לב, המנהלת האמנותית של קבוצת התיאטרון הירושלמית ופואד עווד, מאי תיאטרון ערבי-ישראלי, שימש כמנהל תיאטרון אל-מידאן במשך שבע שנים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ