מנחה נופה

"אלטרנטיבי", "חדשני" ו"בועט" - כולן הגדרות קולעות שמתארות מהו "תיאטרון פרינג'". בארץ קיימים לא מעט תיאטראות פרינג' המייצרים מדי שנה עשרות הצגות שמספרות סיפור בצורה שונה. לקראת אירוע "לילה פרינג' 2017" שיתקיים השבוע בין ה-29-30 בנובמבר ונותן כבוד לתיאטראות אלו, יוצגו בבית מזיא בירושלים מבחר הצגות משובחות שכדאי לכם לא לפספס. את האירוע יחתום טקס "קיפוד הזהב" שיתקיים ביום שישי ה-1 בדצמבר, 12:30 בתיאטרון בית מזיא, בו יוענק פרס להצגה הטובה ביותר של השנה, במאי, שחקנים ומעצבי התאורה והבמה.

» לילה פרינג' 2017 - לכל האירועים
» עכבר במה

» לוח הצגות

תופעת הפליטות. "אני, אנג'לינה ג'ולי"צילום: דדי אליאס

מה קורה כשעולמך משתנה ואתה מוצא את עצמך הופך לפליט? ההצגה "אני אנג'לינה ג'ולי" של אנסמבל כאן עוסקת בשאלות הרות גורל אלו שלצערנו אקטואליות לימינו. ההצגה מביאה את סיפורו של הפליט שצריך לברוח בכל דרך אפשרית, ולהתחיל מחדש את חיווי.
בימוי: מיקי יונס, שחקנים יוצרים: שי ג'יברי אשכנזי, איתי צ'מה, ארנון רוזנטל
» אני אנג'לינה ג'ולי - לכל הפרטים
מתי:
חמישי ה-30 בנובמבר, 21:00

פיצוץ מסתורי מטלטל את שגרת חייהם של שמונה אנשים וכלבה הנסחפים בסערת אירועים מטלטלת. "הנידפים" של תיאטרון נוצר מבת-ים מביאה את סיפוריהם הנשזרים זה בזה ומצטברים יחדיו לכדי פנטזיה עירונית שחורה.
מאת: ירון אדלשטיין ובבימויו, שחקנים: ערן בוהם, ערן בן צבי, אביה ברוש, יעל ברנפלד, יהב גל, אלכס וינגרט, יונתן מילר, שפרה מילשטיין, אנה סטפן.
» הנידפים - לכל הפרטים
מתי:
רביעי ה-29 בנובמבר, 21:00

"הבר הישן" של תיאטרון הסימטה היא הצגה המתארת ערב שירה המתקיים בבר תל אביבי, בתקופת אינתיפדת הבודדים בשנת 2015. מספר דמויות מתקבצות בבר כדי להקריא משיריהם ומשירי משוררים, ועל הדרך מתמודדות על שאלות על אהבה, יחסים והסכסוך הישראלי-פלסטיני.
מאת: נועם קדר, שחקנים: רחלי איצקוביץ', ארז קנטור, טל יהלומי, יקיר וקנין, גיל כהן, רועי אלחי לדני.
מתי: חמישי ה-30 בנובמבר, 18:30

עולם שמשתנה. "הנידפים"צילום: ניקול דה קסטרו

במהלך לילה אחד יוצאים שני אחים שנולדו לאב ערבי ואם יהודייה והופרדו בינקותם, למסע בעקבות זהותם. "משבר זהות" של תיאטרון הסימטה מביא את סיפורם הלא פשוט של שני אחים שגדלו בעולמות שונים, הנפגשים אחרי יותר מעשרים שנה, ערב לפני הלווייתו של האב.
מאת ובימוי: אלי דנקר, שחקנים: צח מלול, מתיאס נייבלט
» משבר זהות - לכל הפרטים
מתי: 
רביעי ה-29 בנובמבר, 18:30

"ותהר ותלד" הוא מופע דיבור של רחל קשת וחנה וואזנה גריוולד, בעקבות ארבע אימהות - שרה, רבקה, רחל ולאה. ההצגה זכתה בפרס המבצעת בקיפוד הזהב 2015, ומתמודדות עם סתירות בין העולמות, ועם פרקטיקה של חיי היומיום אל מול מיתוס האימהות.
» ותהר ותלד - לכל הפרטים
מתי: 
חמישי ה-30 בנובמבר, 19:00

אירוע "לילה פרינג' 2017" יתקיים בין ה-29-30 לנובמבר, בבית מזיא בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ