שובו של הכוריאוגרף איציק גלילי

20 שנה לא הציג איציק גלילי מופע באורך מלא בישראל. אבל אחרי שנה שלמה בארץ הוא הרגיש מוכן. התוצאה – מופע עם רקדנים ו-2 זמרי אופרה

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנחה נופה, עכבר העיר

אחת מהכותרות שתפסה את העיניים בפירסום התוכניה של פסטיבל חשיפה בינלאומית שיתקיים בתחילת דצמבר, הייתה "איש השעה" - המופע החדש של הכוריאוגרף איציק גלילי. העבודה באה אחרי למעלה מ-20 שנה בה לא הציג בארץ מופע שלם, אלא רק התארח במופעים, כמו "GALILI AND GINZ" עם תמיר גינץ. "הבסיס הוא בארץ, כבר למעלה משנה", מספר גלילי על חזרתו, "מכאן אני נוסע ליצור בחו"ל, להעלות עבדות קודמות שלי שמוזמנות על ידי להקות שונות, וליצור דברים חדשים". את הקריירה שלו התחיל גלילי כרקדן בלהקות בת דור ובת שבע. ב-1991 העביר את מוקד עבודתו להולנד שם ייסד להקות משלו, ויצר עשרות יצירות עבור להקות מחול בינלאומיות רבות ביניהן גם להקת בתשבע המקומית. ביצירה החדשה גלילי משתף פעולה עם האופרה הישראלית, ועל הבמה יעלו בנוסף לרקדנים, שתי הסולניות אפרת אשכנזי וענת צ'רני בתפקידי סופרן ומצו סופרן. המופע החדש יעסוק בחיפוש אחר רגעי התהילה, ובתרבות החוליגניות שכולנו מכירים.» איש השעה - לכל הפרטים» פסטיבל חשיפה בינלאומית 2015 - לכל הפרטיםלתרגם את הפנימי כלפי חוץ. "איש השעה" (צילום: יוסי צבקר)שאלות על מחול מה מופע המחול הראשון שראית? "'משחקים טרואיינים' של רוברט נורת' בלהקת בת שבע". מתי הבנת שזה מה שאתה רוצה לעשות בחיים?"עד היום אני לא מבין אם זה מה שאני רוצה לעשות בחיים".מה הכי קשה בלהיות כוריאוגרף? "הקושי משתנה, אבל הקושי הגדול ביותר הוא לתרגם את הפנימי כלפי חוץ, בצורה ברורה ובהירה".באיזה אולם אתה הכי אוהב להציג? "המטרופולין אופרה בניו יורק".איפה אתה חולם להציג? "החלום מתגשם, להציג בבית האופרה בתל אביב ובסוזן דלל".מה הטעות הכי נפוצה אצל כוריאוגרפים? לא יודע לענות על השאלה הזו".

החיפוש אחר רגעי התהילה. "איש השעה" (צילום: גדי דגון)

מה נותן לך השראה? "כל דבר. גם דברים לא נעימים, שירה ספרות, כעס ומריבה". יש לך ריטואלים ביום המופע? "אין לי ריטואלים מיוחדים, הכל נורמלי כמו כל אדם".מה התנועה שאתה הכי אוהב? "תלוי במי אני מתאהב".מי המורה הכי טוב שהיה לך? "שלושה: נירה פז, רוז קסל ואליזבת ג'יאבט".איזה אמן (חי או מת) היית רוצה לשבת איתו לקפה? "לקאן. פסיכואנליזה זה תחום שאני מתעניין בו מאד, ככל שאני חופר בכתבי לקאן יותר ויותר ככה אני לומד לתקשר טוב יותר".

אם היית מארגן מסיבה, איזה מוזיקה הייתה שם? "תלוי בסוג המסיבה".מתגעגע לשם. "איש השעה" (צילום: יוסי צבקר)איזה מופע טוב ראית לאחרונה? "ראיתי את 'עבודה אחרונה' של אוהד נהרין, את המופע מבוליווד, את להקת המחול הקיבוצית את ענבל פינטו ואבשלום פולק - את כולם אהבתי".המלץ על ספר טוב שקראת"'אמא-חור-אני' של אורנה קסטרו ספר שהולך להיות פורץ גבולות". באיזו תקופה היית רוצה לחיות?"בתקופה של שלום".ואיפה היית מעדיף לחיות: בארץ או בחו"ל?"כעת אני כאן".למה אתה הכי מתגעגע שאתה בחו"ל? "לפה. וכשאני פה אני מתגעגע לשם".אם לא היית כוריאוגרף, מה היית? "משהו בתחום הרפואה".המופע "איש השעה" יוצג בימים רביעי ה-2 בדצמבר וחמישי ה-3 בדצמבר בבית האופרה, תל אביב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ