לרשת חיים משלה: סערת נורמן עיסא תופסת תאוצה

בעקבות סירובו של עיסא להופיע בבקעת הירדן ואיומה של שרת התרבות מירי רגב על תקציב התיאטרון בניהולו, הוצפו הרשתות החברתיות בתגובות בעד ונגד. מצד אחד של הדיון ניצבת זהבה גלאון, מצד שני רני רהב. ומה אתם חושבים?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לאחר הסערה שקמה אתמול בעקבות סירובו של נורמן עיסא להופיע בבקעת הירדן עם ההצגה "בומרנג" של תיאטרון חיפה, ותגובתה הזועמת של שרת התרבות החדשה מירי רגב. עולם התרבות כמרקחה, ותגובות רבות מציפות את הרשתות החברתיות בעקבות איומה של רגב לשקול מחדש את המשך תמיכת משרד התרבות והספורט בתיאטרון אלמינא, שעיסא נמנה על מייסדיו. אחד האמנים שיצאו נגד רגב, הוא הבמאי והיוצר רני בלייר שכתב בדף הפייסבוק שלו "שרת התרבות מירי רגב איננה מבינה שבכל פעם שהיא עולה לבמה וצועקת 'אנחנו נתמוך רק במי שאינו עושה דה לגיטימציה למדינת ישראל' היא עושה דה לגיטימציה לתרבות ישראל". תומכת נוספת בעיסא היא ח"כ זהבה גלאון, שהעלתה לחשבון הפייסבוק שלה את הפוסט הבא: "רגב מאיימת על השחקן עיסא שאם יסרב להופיע עם תיאטרון חיפה בשטחים היא תפתח 'לדיון מחודש' את התקצוב של תיאטרון אחר – תיאטרון יפו שעיסא ואשתו הקימו במו ידיהם ומוקדש כולו לדו-קיום בין יהודים לערבים. לא ברור ממה רגב ובנט כל כך מפחדים שהם מרגישים צורך להשתיק יוצרים שלא מתיישרים עם עמדות השלטון. מה שברור זה שהשתקה כזאת היא סימן מובהק של מדינה שמידרדרת לפשיזם".

דב חנין התייחס אף הוא לסוגיה בנאומו אמש בכנסת: "כמו שחיילים אי אפשר לכבול למקומם - גם אמנים אי אפשר לגרור להופיע במקומות בניגוד למצפונם. לכן, עצתי לשרת התרבות היא להתעסק באמת בתרבות ולנסות ללמוד מההיסטוריה".באגף המתנגדים לאמירתו של עיסא ניצב היחצ"ן רני רהב, שפרסם בחשבון הפייסבוק שלו את הפוסט הבא: "מר נורמן עיסא, תחליט. בעל תעודת זהות ישראלית, רוצה לחיות כישראלי, אז תתנהג כישראלי. אתה לא יכול שלא להופיע בבקעת הירדן! מה יהיה מחר - לא תופיע בירושלים? מחרתיים לא תופיע ביפו? אז מי מפלה בדיוק?!". מה דעתכם? שתפו אותנו בפייסבוקתגובתו של דב חנין:

Posted by ‎דב חנין Dov Khenin‎ on Tuesday, June 9, 2015

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ