פותחים את הראש: תיקון שבועות במרכזי דניאל

קורין אלאל, שירה גפן ועוד אנשי תרבות ודת יגיעו לתיקון שבועות במרכזי דניאל בתל אביב. הזדמנות מצויינת לעשות משהו קצת שונה בחג המים והגבינות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

לעתים נראה שחג השבועות מציע בעיקר מטעמים על בסיס חלב, אבל זה לא כל מה שיש בו. בערב החג נהוג להישאר ערים כל הלילה וללמוד על תורה, ערכים ואנושיות במה שקרוי "תיקון ליל שבועות".

» שבועות 2015 » תיקוני שבועות - לכל האירועים

במוצאי שבת, ה-23 במאי, מהשעה 21:00 ועד הזריחה, יתקיים תיקון שבועות בבית דניאל שבשכונת תל דן בתל אביב. מדובר במסורת בת 25 שנה במרכזי דניאל. במסגרת האירוע ילמדו המשתתפים באווירה חגיגית ומיוחדת על יהדות, פסיכולוגיה, אמנות, מוזיקה, קולנוע ועוד עד הנץ החמה, כאשר הכניסה אליו היא חופשית. כל אחד ואחת יכולים להגיע וולמצוא את הפעילות המתאימה להם. בשיאו של הלילה יתקיים מופע מוזיקלי עם  קורין אלאל, שיסתיים עם עלות השחר בתפילה על גדות הירקון.

לילה של התעלות ולמידה. תיקון שבועות בבית דניאל (צילום: באדיבות בית דניאל)

משתתפים נוספים באירוע השנה: התסריטאית והבמאית שירה גפן, חברת הכנסת סתיו שפיר, פרופסור רחל אליאור, ד"ר דורון לוריא ומוקי צור. במסגרת התיקון יתקיימו סדנאות ביניהן: סדנת נייר, סדנת פיוטים עם מורין נהדר, מדיטציה, תיאטרון פלייבק וג'אם סשן עם מוזיקה חופשית בזולה בחצר. לדוברי האנגלית יהיה השנה מסלול משלהם שיאפשר להם להשתתף בצורה פעילה.

שמש לך מצפים. קורין אלאל (צילום: איתמר כהן)

בנוסף יתקיימו תיקונים בשני מרכזי דניאל הנוספים בעיר:במשכנות רות דניאל ביפו (שדרות ירושלים 47) יערכו שיעורים עם מוזיקה ולימוד בחברותא.בקהילת הלב שבמרכז צוקר (רחוב רש"י 48) התיקון יעסוק בתזונה, אקטיביזם, פסיכולוגיה וגם רוח ותפילה.לפרטים נוספים - תיקון שבועות בבית דניאל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ