המלצות במה לשבוע: הילל מיטלפונקט כותב על מאמי

אופרת רוק פוליטית בבית צבי, תיאטרון באר שבע מביא תככים לאשקלון, גלית ליס עושה מחול דוקומנטרי ותיאטרון חיפה מגן על חופש הביטוי

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: הילל מיטלפונקט מגיע לבית צבי אופרת הרוק המיתולוגית  של הילל מיטלפונקט חוזרת לבמה  אחרי 25 שנה בעיבודים חדשים, בהפקת בית צבי. מאמי היא בחורה צעירה מעיירה בדרום. היא נישאת לאיש קבע ומיד אחרי נישואיהם הוא נפצע והופך לצמח. בניסיון למצוא לשניהם עתיד טוב יותר היא עוברת לתל אביב, שם היא נאנסת על ידי טבחים פלסטינאים ולאחר מכן מאומצת על ידי פרופסור שהופך אותה לסופרסטאר תקשורתי ומריץ אותה לראשות הממשלה. כשהיא נבחרת היא מוציאה את המדינה למלחמה עקובה מדם. הוועדה שחוקרת את כישלון המלחמה תולה במאמי את האשמה ושולחת אותה לגלות באותה עיירה דרומית ממנה באה.

מאמי - ימים א'-ה' ה-17-21 ביוני, 20:30, בית צבישירים של מלחמה. "מאמי" (צילום: יח"צ)יום שני: תככים מאחורי הקלעים של תיאטרון באר שבע

הכל אודות חווה זוהי קלאסיקה קולנועית בעיבוד לבמה של תיאטרון באר שבע בכיכובם של רמה מסינגר, יונית טובי, אלון אופיר, ירון ברובינסקי ועוד. מרגו צ'נינג היא הכוכבת הגדולה של ברודוויי. בגיל 40 יש לה הכול: תהילה, קריירה מושלמת וזוגיות סוערת ומתוקשרת עם במאי מפורסם. לילה אחד, לאחר הצגה, מופיעה בחדר ההלבשה שלה אישה צעירה בשם איב, המציגה עצמה בתור המעריצה הגדולה ביותר של מרגו ומגוללת בפניה סיפור חיים טרגי. מרגו אוספת את הצעירה אל ביתה ואף שוכרת אותה כעוזרת אישית. אך עד מהרה מתחילה מרגו להרגיש שמשהו לא בסדר. איב התמימה מתגלה אט אט כאישה ערמומית וחסרת רחמים – אישה-שטן המנסה להיכנס לנעליה ולגזול ממנה הכול: את תפקידיה הבאים בתיאטרון, את חבריה הטובים ואף את אהובה. ההצגה חוזרת לבמה לאחר הפוגה, הפעם לעיני הצופים של אשקלון.הכל אודות חווה - ימים ב'-ג' ה-18-19 ביוני, 20:30, היכל התרבות אשקלוןתהילה או נעורים? "הכל אודות חווה":

יום שלישי: גלית ליס בדוקו-מחול

צילה נפצעה בפיגוע ב-3 לאוגוסט 2003 כאשר משפחתה חזרה מחופשה בסיני אל ביתה בהר גילה. בעלייה ליישוב הם נתקלו במארב מחבלים. היא נורתה שבעה כדורים. צילה כמעט איבדה את חייה, שבה לחיים והוגדרה כנס רפואי. היא הסכימה לשתף את גלית ליס במחשבות שעלו בה לאורך תהליך השיקום, ומכך נולדה היצירה צילה - מופע בינתחומי הכולל שיתוף פעולה בין  רקדנית, שחקן/רקדן, אמנית נייר ומעצבי וידאו וסאונד. במופע משולבים חומרים דוקומנטאריים מתוך הסיפור של צילה. פס הקול בנוי בחלקו מתוך שיחות  שהתקיימו בין גלית לצילה ועם רופאים שטיפלו בה. צילה - יום ג' ה-19 ביוני, 21:00, סוזן דללהמציאות עולה על כל מחול. "צילה" (צילום: אלי פסי)

יום רביעי: יוליסס בעזה

יוליסס על בקבוקיםגלעד עברוןאופירה הניגיוליסס על בקבוקיםתיאטרון חיפה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ