טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: אביב בריטי בתיאטרון הסמטה כמידי אביב, גם השנה יתקיים הפסטיבל הרב תחומי של תיאטרון הסימטה - פסטיבל אביב ישראלי. הפעם הפסטיבל יצדיע למארג העשיר והמרתק של התרבות הבריטית. יתקיים מפגן של נשף בריטי בחוצות יפו העתיקה, שיכלול שחקנים בתלבושות תקופתיות לצד "מוריס דאנס" - ריקודים אנגליים רבי משתתפים, באולם העליון של גג הסמטה יוקרנו סרטים קצרים בריטיים לתוך הלילה; המופע המוזיקלי יקרא Let it Be Jazz - ערב שכולו הביטלס בטוויסט ג'אזי. גולת הכותרת תהיה בכורת ההצגה גאווה ודעה קדומה, בבימוי עירית פרנק. עיבוד בימתי המבוסס על ספרה המופלא של ג'ין אוסטין, בפעם הראשונה בארץ. פסטיבל אביב ישראלי - יום ה' ה-31 במאי, 18:30, תיאטרון הסימטהקירה נייטלי לא תהיה בסימטה, אבל עדיין שווה צפיה. "גאווה ודעה קדומה":

יום שישי: הבנים של מילוש פורמן עושים קרקס

הבנים של במאי הקולנוע המפורסם מילוש פורמן לא נחים על זרי הדפנה, ומנסים לעשות שם לעצמם בתור יוצרים חדשניים. האחים פורמן מביאים לארץ יצירה בת שעתיים של קרקס קברט, אותו הם יקיימו באוהל ברחבת תיאטרון ירושלים. הערב הוא חלק מפסטיבל ישראל 2012 ופסטיבל ימי פראג 2012. זה מופע שמנסה להגדיר מחדש את האירוע הקרקסי. בזירה מתכנסים 15 אמנים מתחומי במה שונים - להטוטנים, רקדנים, שחקנים ועוד, שמשלבים בין וירטואוזיות פיזית ויצירתיות תיאטרונית, ויוצרים על הבמה עולם דמיוני ואפילו קצת מסויט של דמויות מעוותות וגרוטסקיות. הערב נחתם עם הרמת כוס ביחד עם הקהל של בירה צ'כית מסורתית. זה אמנם קרקס, אבל אולי כדאי להשאיר את הילדים בבית.האחים פורמן, יום ו' ה-1 ביוני, 16:30, רחבת תיאטרון ירושליםיהיה קברט. "האחים פורמן":

תרז היא נערה יתומה שנאלצה להתחתן עם דודנה קאמיל. לוראן הוא צייר איתו היא בוגדת בבעלה. הזוג הנואף הורג את קאמיל וממשיך לגור עם אמו תוך התמודדות עם רגשי האשם. המחזה מנסה להתחקות אחר נפשותיהם של גיבוריו והשיבושים המוחיים הנגרמים מהתקפי העצבים שלהם. משולש האהבים הסודי והמסוכן מביא לתוצאות הרסניות. איה קפלן מביימת בסטודיו למשחק של יורם לוינשטיין את תרז ראקן מאת אמיל זולא, גדול הסופרים והמחזאים הצרפתיים.תרז ראקן - יום שבת ה-2 ביוני, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןמשולש אהבים ביורם לוינשטיין. "תרז ראקן" (צילום: רדי רובינשטיין)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ