סוריאליזם באלסקה: רקדני בת שבע הופכים את היוצרות

הם עושים מדיטציה, מתעניינים בבודהיזם ולא מפסיקים להתרגש. רקדני להקת בת שבע רגילים לקבל הוראות, אבל פעם אחת בשנה הם יוצרים בעצמם

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

כל שנה, בתור מסורת, רקדני להקת בת שבע יוצרים לעצמם ערב שהוא רק שלהם. רקדני בת-שבע יוצרים הוא אירוע שמאפשר לקהל להיחשף לתהליך היצירה שלהם ללא כל תיווך. הרקדנים, שבימים כתיקונם עושים הכל בכדי להיות לחומר הגמיש, המדוייק והעוצמתי ביותר ביד היוצר, מובילים בערב הזה את היצירה כולה - החל מההיבטים האמנותיים ועד ההיבטים ההפקתיים כגון, תאורה, תלבושות, שיווק ופירסום. לפרויקט, שמתקיים זו השנה התשיעית ניתן השם "סוריאליזם באלסקה", והוא משקף לדעתם של הרקדנים את האווירה הכללית, שהיא גם מוזיאלית באוריינטציה שלה, ומצד שני אסוציאטיבית ופתוחה. חמישה מתוך 10 היוצרים של הערב מדברים על מקורות ההשראה שלהם, וגם נותנים הצצה.» סוריאליזם באלסקה - מועדי מופע» אנסמבל בת שבע משתלטים על סצינת הגייז הליליתרקדן נירוטי: לוק ג'ייקוב, בן 43

על היצירה שלך ב"סוריאליזם באלסקה": "יצרתי סולו לרקדנית יערה מוזס שברובו מבוסס על דרכים שונות של תפיסה והתנסות. המוזיקה היא של The Chromatics".

אתה רואה את עצמך יוצר עבודות נוספות בעתיד? "כן, בהחלט".

איך היית מגדיר את עצמך כרקדן? "נוירוטי וחסר דמיון".

מהם מקורות ההשראה שלך כיוצר? "התהליך עצמו מהווה מקור השראה עצום בשבילי. המצאה של תנועה והתנועה עצמה מדליקות אותי. איך לעורר שפיות, איך אנו תופסים דברים שונים ואיך הם יכולים להיתפס".

תחומי עניין נוספים: "מוזיקה, סרטים, בודהיזם וטבע".לא מפסיקים להסתקרן. "סוריאליזם באלסקה":

מכינה סביצ'ה: אייר אלעזרא, בת 25

על היצירה שלך ב"סוריאליזם באלסקה": "שימוש במקום מוגדר, והדרך שבה אפקטים ופרטים יכולים ליצור אוירה ברורה ואינטנסיבית. היצירה היא דואט שלי ושל הרקדן ארז זוהר, למויקה של Berangere Maximin".

את רואה את עצמך יוצרת עבודות נוספות בעתיד? "אני לא יודעת מה יקרה מחר".

איך היית מגדירת את עצמך כרקדנית? "אני מקווה שאני טובה".

מהם מקורות ההשראה שלך כיוצרת? "אנשים, הבעות פנים, תשוקה והפרעות".

תחומי עניין נוספים: "להכין סביצ'ה".

בעלת אינסטיקטים חייתיים: צ'ן –וי לי, בת 26

על היצירה שלך ב"סוריאליזם באלסקה": "יש לי בעצם שתי יצירות ב"סוריאליזם באלסקה": הסולו "black box" הוא בעצם מחקר שעשיתי על עצמי, בדואט "Flesh" שיחקתי עם אינסטינקטים חייתיים של דאגה, תשוקה, אמון, לחימה ואמון אחד בשני. בסולו אני רוקדת ובדואט אני ושאמל פיטס. את רואה את עצמך יוצרת עבודות נוספות בעתיד? "כן, זו הסיבה שרציתי ליצור גם הפעם".

מהם מקורות ההשראה שלך כיוצרת? "מרינה אברמוביץ' והאווירה הכללית בארץ".

תחומי עניין נוספים: "אני אוהבת לצייר ולקנות בגדים פשוטים ואז לשנות אותם לגמרי".יוצר על פי טקסטורות: גיא שומרוני, בן 28

על היצירה שלך ב"סוריאליזם באלסקה": "היצירה שלי מושפעת בעיקר מהאנשים שתרמו אלמנטים שונים בעבודה עצמה - שתי הרקדניות והמוזיקאי. 50% מהעבודה היא קטע פנטזיה שעומדת בפני עצמה, ו-50% תרגול וחידוד כלי הקומפוזיציה שיש לי. כל צד מרוויח מהצד השני ומעשיר אותו. רייצ'ל אוסבורן ורבקה היטינג רוקדות".

אתה רואה את עצמך יוצר עבודות נוספות בעתיד? "כן".

מהם מקורות ההשראה שלך כיוצר? "אנשים, טקסטורות ושכבות".

יוצרים בשביל הרגע. "סוריאליזם באלסקה" (צילום: יח"צ)עושה מדיטציה: יערה מוזס, בת 28

על היצירה שלך ב"סוריאליזם באלסקה": יצרתי סולו לדורון רז (חברתי הטובה) שבכל מהלכו היא לרגע לא מזיזה את הרגליים. מהמקום אפילו חשבתי לקשור אותה לרצפה. חיפשתי את המקום בו היא לא מרגישה מוגבלת, אלא שהיא מסוגלת לפרוש כנפיים ולעוף מהמעט שאני חוויתי במדיטציה. לא צריך הרבה כדי להיות מאושר ומסופק".

את רואה את עצמך יוצרת עבודות נוספות בעתיד? "אני מאוד רוצה להמשיך ליצור, זה מחייה אותי ומספק לי צורך גדול מאוד בהתחלות חדשות, בשאלות וסקרנות לגלות עוד".

הגדרה שלי כרקדנית: "הגעתי להיות רקדנית בטעות. משתדלת לזכור ולהודות על המזל הרב שיש לי, כי כל יום מתאפשר לי לרקוד,ליצור, לחקור וללמוד -  על אנשים ועל תנועה. והכי כיף שמתאפשר לי גם לדמיין המון מה שאני הכי אוהבת לעשות".

מהם מקורות ההשראה שלך כיוצרת? "ההשראה שלי הגיעה מטיפול הילינג שעשיתי אצל אישה יקרה בשם ליבנה. ומביקור במצפה הכוכבים במצפה רמון עם עמית, החבר שלי".

כמה מילים על עצמי: "לא מפסיקה להתרגש".

תחומי עניין נוספים: "אסטרונומיה, נטורופתיה, פסיכולוגיה, קולנוע".

» סוריאליזם באלסקה - ימים ד'-שבת ה-30.5-2.6, סוזן דלל, 55 שקלים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ