בלט גטבורג בישראל ורינה שינפלד חוגגת 50 - המלצות במה

להקת הבלט המודרני מסקנדינביה מגיעה לראשונה לישראל, רינה שינפלד חוגגת יובל של מחול, הקאמרי מעלה מחזה של שלמה משיח ותיאטרון גשר מארח את "הסערה" ממוסקבה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: משיח מגיע לקאמרי שלמה משיח, שמוכר בעיקר בזכות כתיבתו לטלוויזיה, החליט לעשות הסבה. עד עכשיו שמו היה מזוהה עם סדרות לילדים ולמבוגרים כמו "הילדים מגבעת נפוליאון", זהו זה, "אסתי המכוערת" ו"לתפוס את השמים". עכשיו, מחזה הביכורים שלו, עד לא ידע, עולה על במת הקאמרי. רוני ניניו אמון על הבימוי.העלילה עוקבת אחר חקירה שגרתית של חשוד ברשלנות שמביאה לעימות טעון בינו לבין חוקר המשטרה. שקר גורר שקר, שגורר שקרים נוספים, וכל הדמויות במחזה עושות הכל רק כדי לא להתמודד עם אמת פשוטה אחת, יהיה עליהם לשלם מחיר. המחזה עוסק בסוגיה נוקבת: האם רצוי תמיד לדעת את האמת כולה, גם במחיר הרס עצמי וחורבן התא המשפחתי, או עדיף שלא לדעת? בהצגה מככבים עודד לאופולד, תמר קינן, אוהד קנולר ואוהד שחר. עד לא ידע - יום א' ה-27 במאי, 21:00, הקאמרייביא רייטינג לתיאטרון. שלמה משיח (צילום: דניאל צ'צ'יק)יום שני: רינה שינפלד חוגגת יובל במחול

אומרים שהקריירה הממוצעת של רקדנים מסתיימת בגיל 35. אומרים, ואז נזכרים ברינה שינפלד. הרקדנית והכוריאוגרפית חוגגת בימים אלה לא פחות מחמישה עשורים על הבמה. ברזומה המרשים של שיינפלד כוריאוגרפיה של למעלה מ-80 ריקודים, ביצוע של כ-200 תפקידי נשים ועבודה עם גדולי הכוריאוגרפים בארץ ובעולם ובהם: מרתה גרהאם, ג'רום רובינס, גלן טטלי , נורמן מוריס, ג'ון קרנקו, אנה סוקולוב וסופי מאסלוב. את האירוע חסר התקדים היא תציין ביצירה חדשה - אותה רקחה יחד עם המלחין גיל שוחט. שם העבודה - בך - מכוון גם למילה "בתוכך" וגם ליוהן סבסטיאן באך. ביצירה ישולבו גם צילומי הוידיאו של שירו טקאטאני (יפן)  ויובל כהן.בך (BACH) - יום ב' ה-28 במאי, 21:00, סוזן דלללחיי עוד 50 שנים. "בך" (צילום: אליזבט שינפלד)

יום שלישי: בלט גטבורג מגיע לישראל בפעם הראשונה בלט גטבורג היא להקת הבלט המודרני הגדולה והחשובה בסקנדינביה. 35 רקדנים מ-15 מדינות מבצעים יצירות של טובי הכוריאוגרפים בני זמננו. הלהקה מופיעה בישראל עם המופע "בולרו 3X". זהו מופע עם אמירה עכשווית על יצירת המופת של המלחין הצרפתי מוריס ראוול, דרך עיניהם של שלושה כוריאוגרפים שונים: יוהאן אינגר, קנת' קוורנסרטרום ואלכסנדר אקמן.בלט גטבורג - ימים ג'-ה' ה-29-31 במאי, 21:00, המשכן לאמנויות הבמהבלט מודרני עם אמירה. בולרו 3X:

יום רביעי: סערה בתיאטרון גשר

תיאטרון גשר מקיים גם השנה את "פסטיבל גשר בינלאומי" במסגרתו הוא יארח את מיטב היצירה התיאטרלית מהעולם. באירוע יוצגו שתי הצגות מופת מהתיאטרון עטור השבחים Et Cetera במוסקבה. ההצגה הסערה מביאה את סיפורו של פרוספרו, איש שרואה את נסתרות הטבע. פרוספרו שולט ברוחות ואיתני הטבע, אך אפילו הוא לא מסוגל לשנות את יצר החטא הקדום של האדם. הוא יכול לזמן סערה, להציל ספינה, לשלח את אויביו לאי, אבל אין בכוחותיו להחזיר את החוטא בתשובה. הסערה נראית כאגדה קסומה, אך למעשה זה משל פילוסופי מלא בהרהורים מרים.

השחקן המיתולוגי אלכסנדר קליאגין, שמשמש גם כמנהל האמנותי של התיאטרון וראש איגוד השחקנים של רוסיה, חוגג השנה 70, ויגיע לישראל כדי להשתתף כשחקן הראשי בהצגה. איתו יגיע הבמאי רוברט סטורוא, מגדולי הבמאים בעולם.הסערה - ימים ד'-ה' ה-30-31 במאי, 20:30, תיאטרון גשראיתני הטבע מתאספים בתיאטרון גשר. "הסערה":

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ