ציפורלה רוצים לכבוש את העולם

הם מופיעים כבר שמונה שנים ביחד, יצרו שלושה מופעים והציגו יותר מ-300 הצגות. עכשיו, אחרי שאנסמבל ציפורלה כבש את סצינת הפרינג' התל אביבית, החבורה נושאת את עיניה אל שאר העולם

אייל מלובן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל מלובן, עכבר העיר

התקפת לב הוא המופע השלישי מבית היוצר של אנסמבל ציפורלה אחרי כ־300 הצגות של עקיצה טבעית ודרך חגב. כמה בוגרי ניסן נתיב הקימו את הקבוצה ב־2005, ומאז הם יוצרים, כותבים, שרים, רוקדים, משחקים וצוחקים יחד. המופע החדש מקבץ 20 קטעים תיאטרליים, הזורמים מאחד לשני וכוללים משחק, שירה, מחול ואפילו אקרובטיקה. חברי ההרכב – אפרת אביב, דאנה איבגי, לוטוס אתרוג, דודו גולן, עמרי דורון, תומר נהיר פטלוק, בן פרי, גל פרידמן, רותם קינן ותמרה קליינגון - מצליחים להביא לאולם קהל צעיר שמתגלגל מצחוק ומדקלם קטעים בעל פה מהקאלט התיאטרלי שיצרו. » התקפת לב - כל הפרטים ומועדי מופע» וידאו: בחדר החזרות עם ציפורלה» "התקפת לב": הצצה למופע החדש של ציפורלהלרגל "התקפת לב" אני פוגש שניים מחברי האנסמבל - גל פרידמן ובן פרי. פרידמן למד, נוסף ללימודי המשחק בניסן נתיב, פסיכולוגיה בארצות הברית, ומלמד דינמיקה קבוצתית דרך משחקי ספורט. הוא שיחק בסרטים "שבע דקות בגן עדן" ובופור ובהצגות "טירונות" ו"שיחות לילה". את פרי, יליד לונדון שעלה בגיל הנעורים, אולי ראיתם ב"על קצות האצבעות", "פאפאדיזי", "סוזנה הבוכייה" וסדרת הילדים "המובילים".

עושים מה שבא להם. "התקפת לב":

קובי אסףדן תורן

התיאטראות הגדולים והממוסדים התחילו מקבוצות תיאטרון צעירות. לא מושך אתכם להעלות על הבמה חומרים קלאסיים? פרידמן: "אנחנו לא אומרים לא על כלום. לאורך ההיסטוריה מה שמעניין יוצרים בתחילת דרכם הוא ליצור מתוך המקום שלהם. אנחנו רוצים לעשות כל דבר שמביע את מה שאנחנו מאמינים בו. תיאטרון פסיק, למשל, קיים הרבה שנים ועכשיו מעלה גם קלאסיקות. אנחנו נשמח אם יהיה גם לציפורלה בית – אנחנו בונים עכשיו את התוכן וגם רואים מקומות שבהם אנחנו רוצים לייסד את ביתנו. אבל מבחינה יצירתית אנחנו רוצים להתפתח אל העולם, החוצה. אנחנו חושבים שאין מספיק תיאטרון ישראלי בעולם".פרי: "יש בעולם דברים מצוינים ומדהימים, אבל אין את מה שאנחנו עושים. ואת זה אנחנו רוצים להרחיב".רוב הקהל שלכם צעיר. זה די נדיר בתיאטרון.פרידמן: "בעיני זה עיקר ההצלחה שלנו. מה שמפריע לנו בתיאטרון זה שאתה יושב במקום עם ריח של נפטלין. כל הקהל מדהים בעיני, וגם במופעים שלנו יש הרבה אוהבי תיאטרון קלאסיים, אבל נכון שלא רואים הרבה ריכוז של צעירים בתיאטרון. אני מאמין שיש קהל צעיר שצמא לראות תיאטרון שמדבר איתו, שיכול לתקשר איתו בקצב שלו ולהיות חלק מהמציאות שבה הוא חי. יש אנשים שמגיעים להופעות שוב ושוב, וזה מרגש אותנו מאוד".תעשו גם תיאטרון בפרינג'?פרי: "אם פרינג' אומר תיאטרון ניסיוני, אז אני חושב שאנחנו די שם. אני מאמין שגם אם נעשה מחזות קלאסיים נעשה את זה כמו שציפורלה יודעים לעשות. החוקים של התיאטרון קצת התיישנו, ולדעתנו היום כבר מפספסים את הרעיון של תיאטרון, כי הכל בתיאטרון הוא סוג של ניסיון". פרידמן: "בישראל בגלל התקצוב לתרבות נהייתה חלוקה ברורה של רפרטוארי או פרינג', וכל מה שהוא לא רפרטוארי מוגדר כפרינג'. בעולם יש את הנישה של אוף ברודוויי ווסט אנד, ואנחנו אוהבים להגדיר את עצמנו ככאלה".

התקפת לב. אנסמבל ציפורלה. שבת 19.5, 21:00. צוותא. 130-60 שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ