המלצות במה לשבוע: קופים בתיאטרון חיפה

תיאטרון חיפה נכנס לסיפור קפקאי, משה פרסטר כותב על הילדות, אהרון לוין מביים את אביו בתיאטרון ירושלים והיופי של יעל בר זוהר מסוונר בבית לסין

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: משה פרסטר מתגעגע לחורף

חווית הגירושין של הוריה של ילדה מחייבת אותה לעבור מסע התבגרות בעל כורחה. לבד, במלתחות הבריכה, עם תיק בריכה ואינספור זיכרונות ותובנות, היא מכינה את עצמה למסע בריחה, דרכו היא מקווה להציל את נישואי הוריה. משה פרסטר כותב מונודרמה על התא המשפחתי - מחזה ראשון לשחקן. הילה מצקר הלוי מככבת בבגדי חורף אבא, ואף זכתה בציון לשבח על משחקה כשההצגה הופיעה בתיאטרונטו 2012.בגדי חורף אבא - יום א' ה-20 במאי, 21:00, קפה תיאטרון הקאמרימשה פרסטר בזכרונות ילדות. "בגדי חורף אבא" (צילום: ז'ראר אלון)

יום שני: מביים את אבא

ההצגה איש עומד מאחורי אשה יושבת, מבוססת על קטעי פרוזה ומחזות של חנוך לוין. זוהי הפעם הראשונה שאהרון לוין, קולנוען העוסק גם בתיאטרון ובכתיבה, מביים הצגה המבוססת על כתביו של אביו.

שם ההצגה, "איש עומד מאחורי אשה יושבת", ניתן על שם ספר הפרוזה הנושא שם זה, שיצא לאור ב-1992. ההצגה כוללת את קטע הפתיחה של הספר, ומקטעי מחזות, שירים ופרוזה מתוך מכלול יצירתו של המחזאי, שמרביתם טרם הועלו לבמה. בהצגה מופיעים שני שחקנים מצעירי הבימה, דניאל סבג ונעמה ארמון, והיא מלווה בנגינת פסנתר של איתמר גרוס, שגם הלחין את הקטעים המוזיקליים. עכשיו, גם תושבי ירושלים יכולים ליהנות משני דורות של לוין.איש עומד מאחורי אשה יושבת - יום ב' ה-21 במאי, 20:30, תיאטרון ירושליםפעם ראשונה על הבמה. "איש עומד מאחורי אשה יושבת" (צילום: שלום נחשון)

יום שלישי: קופים בתיאטרון חיפה

המחזאי קולין טיבן כתב את ההצגה הקוף של קפקא על פי "דו"ח לאקדמיה לפרנץ קפקא". הסיפור הקפקאי הוא על קוף שנשללה ממנו חירותו, ומטלטל בספינה על מנת להפוך באירופה למוצג קרקסי משעשע. "עמדתי בפסגת הבידור של העולם המתורבת. אני נאלץ לסמוך על חבריי החדשים שמתחזקים את גן החיות של המבורג". אומר יוסף אבו- וורדה במונולוג. מדובר בגן העדן האבוד של החיות, בעולם הנשלט על ידי כסף ואלימות בני האנוש. הוא הציג לראשונה בתיאטרונטו 2012, ועכשיו הוא מגיע לתיאטרון חיפה בתור הצגת רפרטואר.הקוף של קפקא - ימים ג'-ה' ה-22-24 במאי, 20:30, תיאטרון חיפהגם לקופים יש רגשות. הקוף של קפקא:

יום רביעי: הכל סובב סביב היופי בבית לסין

סטפני מאיימת לעזוב את גרג כי שמעה שאמר עליה ש"היא לא מספיק יפה". כל ניסיונותיו לתרץ, לייפות, להסביר או להתוודות נכשלים, וגרג מוצא את עצמו נסחף בקומדיה מפתיעה וארסית של חיזורים וקנאה עם חברתו. במקביל הוא נאלץ לכסות על קנט, חברו לעבודה, הבוגד בזוגתו, שהיא חברתה הטובה של סטפני והמקור לכל אי ההבנה.  היופי כן קובע היא קומדיה סאטירית על גברים חסרי אונים, נשים עצמאיות קצת יותר מדי והקלות שבה כולנו נכנעים לתגיות שהחברה ממציאה עלינו.

יעל בר זוהר מככבת על במת בית לסין. בבימויו של ליאור אשכנזי, ולצידם של שלומי טפיארו, נתי קלוגר ודני גבע. היופי כן קובע - יום ד' ה-23 במאי, 20:30, בית ציוני אמריקהבלי שכל אין דאגות? "היופי כן קובע" (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ