קבוצת הימין "ישראל שלי" נגד תיאטרון החאן

קבוצת "ישראל שלי" יצאה היום במחאה מקוונת נגד תיאטרון החאן, בתלונה כי הצגה המתוכננת לעונת 2013 מסיתה כנגד דתיים ומתנחלים. מהחאן נמסר: המחזה עדיין בשלבי כתיבה. כשיוצג, נשמח לקחת חלק בדיון

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

קבוצת הימין הקולנית "ישראל שלי" יצאה היום (ד') במחאה מקוונת כנגד תיאטרון החאן הירושלמי. בניוזלטר שנשלח בתפוצה לגורמי תקשורת שונים נכתב כי "בימים אלה מפרסם תיאטרון החאן את תכנית המחזות שלו לעונה הקרובה, ובין המחזות נמצא 'דוחקי הקץ' – מחזה שכל כולו כתב הסתה נגד הציבור הימני, הדתי והמתנחלי, סביב סיפור הטבח שעשה ברוך גולדשטיין במערת המכפלה לפני 20 שנה".

עוד נכתב בניוזלטר כי "את המחזה המתועב כתב מוטי לרנר, איש שמאל קיצוני שחתום על מסמך ההחרמה של היכל התרבות באריאל. הוא גם העלה את ההצגה 'קסטנר' שמציגה את הצנחנית הגיבורה חנה סנש כמי שרק הזיקה ליהודים". האימייל קרא לכל קוראיו לפנות למנהלי החאן ולדרוש את ביטול ההצגה, וגם לכתוב פניה בעמוד הפייסבוק של התיאטרון. הקריאה לא נפלה על אזניים ערלות, ובינתיים כבר נכתבו יותר מ-50 תגובות שקוראות לחאן לבטל את ההצגה המסיתה.על פי עלון המנויים של החאן, ההצגה, בבימויו של המנהל האמנותי מיקי גורביץ', היא מחזה דוקומנטרי מצמרר שחוקר את ההקצנה ההולכת והמחריפה בקרב היהדות הדתית לאומית, בעיקר בשטחי יהודה ושומרון. מחזאי ירושלמי מגלה שבנו יחידו התחפש בפורים לברוך גולדשטיין. במסעו להציל את נפש בנו הוא פוגש ברבנים שהפיצו את התורה הדתית והרעיונית שהשפיעה על גולדשטיין לבצע את הטבח במערת המכפלה. מתברר לו שתורה זו התפתחה והתקבלה כתשתית השקפת העולם של קנאי הציבור הדתי לאומי. לזוועת ליבו הוא רואה איך התורה הזו משתלטת גם על עולמו של בנו.

צילום מסך מתוך אתר "ישראל שלי"מהחאן נמסר בתגובה: "המחזה 'דוחקי הקץ' מאת מוטי לרנר, הנכתב בימים אלה, מיועד לעלות על במת תיאטרון החאן בעונה הבאה, בעוד כשנה. המתקפה המאורגנת על המחזה אשר החלה היום תמוהה, בלשון המעטה, מכיוון שמעולם לא נתקלנו בהתלהמות כה גדולה בתגובה למחזה שטרם נכתב. נשמח לקחת חלק בדיון ציבורי ענייני, אם יהיה בכך צורך, כשהמחזה יוצג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ