טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: מגלים את הויברטור ביורם לוינשטיין ההפקה של הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין עוסקת בנושא שעד עכשיו לא עסקו בו הרבה, אבל פתאום מקבל תאוצה - המצאת הויברטור. עוד מעט אפילו יצא סרט בכיכובה של מגי ג'לנהול, תחת השם היסטריה שמבוסס על אותו סיפור בדיוק. העלילה מתרחשת ב-1880, שחר העידן החשמלי. דר' גיבינגס מוקסם מההמצאה החדשה שלו – ויברטור חשמלי לטיפול בנשים הסובלות מהיסטריה. איך זה עובד גם הוא לא בדיוק יודע. אבל המטופלות שלו חוזרות אליו פעם אחר פעם. וגם גבר אחד. קתרין, אשתו, עומדת ומקשיבה לנעשה בחדר הסמוך. היא לא מבינה מה קורה שם, מה הקולות והרעשים שבוקעים מהחדר ולמה כולן זורחות אחרי הטיפול. המחזה בחדר הסמוך (או משחק הויברטור), מאת שרה רוהל עלה לראשונה ב-2009 ולא לקח לו הרבה זמן להגיע לברודווי, ואף להיות מועמד לפרס ה"טוני". את הגרסה הישראלית מביים ניר ארז.בחדר הסמוך (או משחק הויברטור) - יום ה' ה-19 באפריל, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןהמצאה שתשנה את פני האנושות "בחדר הסמוך (או משחק הויברטור)" (צילום: רדי רובינשטיין)

יום שישי: נשים עם פאלוס

המופע עין תחת אצבע הוא הרצגה - שילוב של הרצאה והצגה המפגישה את הצופים עם הגברים והנשים בעולמו של חנוך לוין, ובוחנת את היחסים ביניהם. את הערב מנחה ד"ר עמרי יבין ומשתתפים בו השחקנים בהט קלצ'י ורפי קלמר.

יחסי המינים תופסים מקום מרכזי בעולמו הייחודי של חנוך לוין, שאפשר לראות בהם קריקטורה של היחסים בין גברים לנשים בעולם הממשי. המחזאי מציג את יחסי המינים בצורה פרובוקטיבית שמסעירה את הדמיון. לרוב הם מוצגים בהיפוך תפקידים מגדרי בין המינים, כשנדמה שהאשה היא האוחזת בפאלוס בין רגליה, בעוד הגבר משתרך מאחור, חסר כל כוח ואון. בהצגה מוצגים קטעים ממלכת האמבטיה, עין תחת אצבע, חיזור, חפץ ועוד.עין תחת אצבע - יום ו' ה-20 באפריל, 12:00, קפה תיאטרון הקאמריהגבר משתרך מאחור. עין תחת אצבע (צילום: דיויד ברוקס)

יום שבת: אלי יצפאן והמלחמה הבאה

בבוקר רגיל אחד מדינת ישראל מוצאת עצמה מותקפת מכל החזיתות. הסורים צועדים לרמת הגולן, המצרים דוהרים בסיני, החיזבלאה שולף ציפורניים מצפון, האירנים מצחצחים את הכפתור האדום ונשיא ארצות הברית ישן כמו מת אחרי ערב של אלכוהול. בבונקר ראש הממשלה שבמרתפי הכנסת מתקבציםשרי מלחמה. ראש הממשלה, שר הביטחון, ראש השב"כ, שרה אחת וגנרל אחד בדימוס מנסים ככל יכולתם המוגבלת לנהל את המלחמה. מנותקים מכל קשר עם העולם החיצון, סגורים במשך שעות בבונקר האטום, החבורה מאבדת לאט לאט גם את הקשר למציאות. הבימה מעלה קומדיה חדשה בכיכובם של אלי יצפאן, יגאל שדה, יובל סגל, רובי פורת-שובלגבי עמרני ובבימויו של מוטי קירשנבאום.שרי מלחמה - ימים שבת-ב' ה-21-23 באפריל, 20:30, הבימהמנהלים מלחמה מתוך בונקר במרתפי הבימה. "שרי מלחמה" (צילום: יח"צ הבימה)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ