המלצות במה לשבוע: אולימפיה דוקאקיס מגיעה לקאמרי

השחקנית זוכת האוסקר מגיעה להצגת יחיד בקאמרי, עודד קוטלר מביים מחזה מאת מייק לי, תיאטרון הפרינג' באר שבע מחזיר את ההצגה "התמכרות" והחאן בהצגה מיוחדת של "הזהו אדם" לרגל יום השואה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: עודד קוטלר מביים מסיבה לאחר שהתמנה למנהל האמנותי של תיאטרון אנסמבל הרצליה, מביים עודד קוטלר את ההצגה המסיבה של אביגיל, מאת מייק לי, מחזאי בריטי וקולנוען מוערך. על הבמה - יעל לונטל, יעל שרוני, חגית דסברג, יגאל זקס ומוריס כהן. מדובר בדרמה קומית, שמתרחשת בסלון ביתם של זוג בורגני טיפוסי. בוורלי ובעלה לורנס מזמינים את שכניהם החדשים להרמת כוסית. ברגע שאלכוהול מתחיל לזרום, נפרצים הסכרים, והמסיבה המנומסת הופכת במהרה לזירת התגוששות בין משתתפיה. מחזה רווי סיטואציות ואינטרקציות אנושיות, מפגש תמים המסתיים באופן בלתי צפוי, ובפיצוץ גדול.המסיבה של אביגיל - ימים א'-ג' ה-15-17 באפריל, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליהמתחיל בכוסית, נגמר בפיצוץ. "המסיבה של אביגייל" (צילום: אייל לנסמן)יום שני: זוכת אוסקר על במת הקאמרי

בתיאטרון הקאמרי אוהבים לארח, בעיקר כשהאורחים הם שחקנים והצגות מחו"ל. היום (ב') ומחר תעלה השחקנית האגדית, זוכת פרס האוסקר אולימפיה דוקאקיס, כוכבת הסרטים "מוכת ירח" ו"מגנוליות מפלדה" על הבמה של התיאטרון התל אביבי. היא תציג את את הצגת היחיד רוז מאת מרטין שרמן, של התיאטרון הלאומי המלכותי. במרכז העלילה דמותה של רוז, יהודיה בת 80, שיושבת שבעה במיאמי ביץ'. המפגש עם המוות מעורר אותה לצפות בנדודיה שנפרשו על פני המאה שהגיעה לסיומה. מעיירה יהודית קטנה שבאוקראינה, ללבלוב קצר של נעורים בוורשה, השהות בגטו והשואה, המסע לפלשתינה באוניית המעפילים "אקסודוס" עד לחייה החדשים ומלאי הסתירות באטלנטיק סיטי שבאמריקה, מדבריות אריזונה ואפילו התנחלות בשטחים. ההצגה באנגלית (בליווי כתוביות בעברית).רוז - ימים ב'-ג' ה-16-17 באפריל, 20:30, (ג' גם ב-16:30), הקאמרימביאה איתה אבק כוכבים לתל אביב. רוז (צילום: יח"צ אולימפיה דוקאקיס)

יום שלישי: מתמכרים לפרינג' בבאר שבע ההצגה התמכרות של תיאטרון הפרינג' באר שבע, היא תוצאה של סדנה שעברו השחקנים בנושא, במהלכה הציפו חומרים אישיים, קראו, דיברו, התווכחו וניסו למצוא שפה בימתית בדיבור ותנועה שתוכל לבטא את מלוא המורכבות של תופעת ההתמכרות. הם רצו ליצור משהו מעבר לאמירה דידקטית, הצגה שתועבר בצורה חוויתית התוקפת את חושי הצופה, ואינה מאפשרת לו להישאר אדיש. זוהי הזדמנות, אולי אחרונה לצפות בהצגה, לכל מי שלא הספיק לצפות בהצגה.התמכרות - יום ג' ה-17 באפריל, 20:30, מרכז הצעירים - באר שבעלא מפחדים ללכת רחוק. "התמכרות":

הזהו אדם הוא מחזה פרי עטו של פרימו לוי. המחבר, ניצול שואה, כותב על המחנה כמעבדה אנושית, והפרטים הקטנים מרכיבים את סיפורו האישי. למשל, הקאפו שמנקה, ללא שנאה ובאופן הטבעי ביותר, את כף ידו המלוכלכת משמן על בגדיו המטונפים של פרימו; או כף המרק התלויה על מסמר בקיר, ונופלת למשמע הפצצות הרוסים. זוהי הצגת יחיד בכיכובו של ניר רון שמספר באופן ישיר את הסיפור לקהל, שמשתתף גם הוא באופן פעיל.מיד לאחר ההצגה יתקיים פאנל מיוחד שיעסוק בנושא "שומרים על צלם אנוש" ובו ישתתפו פרופסור אסא כשר, פרופ' עמיה ליבליך, פרופ' דוד קאסוטו והשחקן ניר רון.הזהו אדם - יום ד' ה-18 באפריל, 20:30, החאן הזהו פרימו לוי? ניר רון (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ