הזוכים בתיאטרונטו: נעם רובינשטיין והילה מצקר הלוי

זכה בפרס השחקן על ההצגה "iDoll" אותה כתב בעצמו וביים יובלל לירון. ציון לשבח ניתן לשחקנית הילה מצקר הלוי על ההצגה "בגדי החורף של אבא"

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הערב הסתיימה החגיגה הגדולה של הצגות היחיד בישראל – פסטיבל תיאטרונטו 22 שהתקיים באולמות יפו העתיקה בין ה-9-11 באפריל. פרס השחקן הטוב ביותר מוענק השנה לשחקן נעם רובינשטיין על משחקו בהצגה iDoll מאת רובינשטיין ובבימויו של יובלל לירון. ציון לשבח ניתן לשחקנית הילה מצקר הלוי על משחקה בהצגה בגדי חורף אבא".» תיאטרונטו 2012: תיאטרון קצת אחרתפרס השחקן הטוב ביותר של הפסטיבל על שם השחקן ניסים עזיקרי (על סך 5,000 שקלים, תרומת הקרן על שם יהושע רבינוביץ') הוענק לשחקן ולכותב המחזה נעם רובינשטיין על משחקו בהצגה "iDoll". הפרס הוענק על ידי חבר השופטים שכלל את השחקן נבו קמחי (זוכה פרס השחקן תיאטרונטו 2007), הבמאית והמנהלת האמנותית של תיאטרון יפו גבי אלדור והשחקן, הבמאי והמורה שמעון מימרן. "הופעה וירטואוזית של שחקן מעולה, עיבוד ובימוי מבריקים", נימקו השופטים את הבחירה. "שחקן כובש, פורץ גבולות. גילום הפנים הרבות של מי שהוא גם מפעיל וגם מופעל". iDoll הוא בעצם סיפור המשך שמעולם לא נכתב לאגדת פינוקיו. פינוקיו שלא מזמן הפך מבול עץ ליזם הייטק עובד על המצאת חייו - ה- iDoll - הבובה האולטימטיבית שתשנה את העולם. ערב ההשקה הגדולה, על סף התמוטטות עצבים מגיחות דמויות, בובות, וצעצועים מן העבר.

ציון לשבח ניתן לשחקנית הילה מצקר לוי על משחקה בהצגה "בגדי חורף אבא"  מאת: משה פרסטר  (שזהו מחזה ראשון פרי עטו). ההצגה בוחנת את שבירתו של התא המשפחתי דרך עיניה של ילדה. חוויית הגירושין של הוריה מחייבת אותה לעבור מסע התבגרות בעל כורחה.  הצלחה למרות התקציב הנמוך פסטיבל תיאטרונטו היפואי שתקיים בחול המועד פסח, אירח השנה שמונה הצגות יחיד במסגרת התחרות. ההצגות התמקדו בעיקר בשולי החברה עם הקוף של קפקא שמספר קוף שנשללה ממנו חירותו בעולם הנשלט על ידי כסף ואלימות, "i-doll" המספר על פינוקיו לאחר שהתבגר והתגרש, או שפוי! שעוקב אחר אדם ששימש כשפן ניסויים של פסיכיאטר צעיר.למרות התקציב הנמוך יחסית של תיאטרונטו, שהתקיים השנה בפעם ה-22, הפסטיבל לא הראה סימנים של האטה. מלבד הצגות התחרות, עלו גם שתי הצגות אורחות, שש הצגות ילדים ושני מופעי חינם של בתי ספר. החידוש של הפסטיבל היה מופע המחולנטו - ערב המורכב מחמש יצירות מחול סולו קצרות בהשראה של גדולי הכוריאוגרפים והרקדנים בהם: איזידורה דנקן, מרס קאניגהאם, קזואו אונו ואחרים. הערב כולו נוצר על ידי חברים בעמותת הכוריאוגרפים. הפסטיבל מתקיים בשיתוף משרד התרבות וספורט- מנהל תרבות, האגף לתרבות ואמנויות עיריית תל-אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה,תיאטרון יפו, עמותת הכוריאוגרפים ובימות 2000.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ