המלצות במה לסופ"ש: גדעון רייכר מתייצב להקראה

פסטיבל צו קריאה ה-7 יוצא לדרך - והפעם גם גדעון רייכר כותב, הבן של חנוך לוין מביים הצגה מכתביו וציפורלה חוזרים עם המופע החדש לאחר הפסקה של חודש

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: כולם מתייצבים להקראה בצוותא

פסטיבל התיאטרון צו קריאה 7 המופק על ידי תיאטרון צוותא, יתקיים בין התאריכים 29-31 במרץ. במהלך שלושה ימים, יוקראו שישה מחזות מקוריים בבכורה עולמית, שנבחרו מתוך 60 מחזות, והמחזה הנבחר יזכה במענק של 10,000 שקלים לפיתוח המחזה להפקה. בין המחזאים שיציגו מחזות בפסטיבל אפשר למצוא השנה את העיתונאי גדעון רייכר ובין הבמאים את השחקן דורי בן זאב. גם בשחקנים לא חסרות פנים מוכרות כמו עודד מנסטר, יעקב מנדל, אמיתי קידר, מיכל כרמי, אלירן כספי, רוי קלדרון, ערן בן זאב, יניב ביטון, יואב הייט ועוד.צו קריאה 7 - ימים ה'-שבת, ה-29-31 במרץ, 19:00 (13:00 ב-ו'), צוותאבשנה הבאה בצוותא עם הפקה. המחזאים של הפסטיבל (צילום: ברני ארדוב)

וגם: חולם עוד פעם אחת

לפני כשנתיים עלתה באופרה הישראלית הפקת הענק הילד חולם. הטקסט של חנוך לוין, המוזיקה של גיל שוחט ועל הבימוי עומרי ניצן. האופרה מגוללת מסע של בריחה לעבר הלא נודע, עליה לארץ רחוקה מתוך מטרה לברוח מעבר מאיים ולמצוא עתיד מנחם. "הילד חולם" מציג מוות וייאוש המתערבבים בתקווה לעתיד טוב יותר, ביצירה שהוזמנה במיוחד לרגל עונת ה-25 של האופרה הישראלית. לקראת נסיעתה של האופרה הישראלית לפסטיבל האופרה היוקרתי בוויסבאדן, גרמניה, חוזרת לבמה הפקת המופת להופעה אחת בלבד.

הילד חולם - יום ה' ה-29 במרץ, 20:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה יום שישי: מביים את אבא

ההצגה איש עומד מאחורי אשה יושבת, מבוססת על קטעי פרוזה ומחזות של חנוך לוין, ועולה עכשיו גם בהבימה. זוהי הפעם הראשונה שאהרון לוין, קולנוען העוסק גם בתיאטרון ובכתיבה, מביים הצגה המבוססת על כתביו של אביו.

שם ההצגה, "איש עומד מאחורי אשה יושבת", ניתן על שם ספר הפרוזה הנושא שם זה, שיצא לאור ב-1992. ההצגה כוללת את קטע הפתיחה של הספר, ומקטעי מחזות, שירים ופרוזה מתוך מכלול יצירתו של המחזאי, שמרביתם טרם הועלו לבמה. בהצגה מופיעים שני שחקנים מצעירי הבימה, דניאל סבג ונעמה ארמון, והיא מלווה בנגינת פסנתר של איתמר גרוס, שגם הלחין את הקטעים המוזיקליים.איש עומד מאחורי אשה יושבת - ימים ו'-שבת ה-21:00, הבימהפעם ראשונה על הבמה. "איש עומד מאחורי אשה יושבת" (צילום: שלום נחשון)יום שבת: מתקיפים לכם את הלב בהומור

אנסמבל ציפורלה הוקם בשנת 2005 בתל אביב, על ידי עשרה בוגרים של בית הספר למשחק ניסן נתיב. לאחר שסיימו שלוש שנות לימודים משותפות ומלאות יצירה, במקום לחכות לאודישן מתיאטרון כזה או אחר – החליטו חברי הקבוצה לנסות וליצור בעצמם את התיאטרון ואת המסגרת היצירתית שלהם. מופע הראשון שלהם,עקיצה טבעית, כבר מזמן הפך להיות קאלט, והשני דרך חגב, גם כן לא אכזב.לאחר חודש הפסקה, חוזרת הקבוצה עם המופע החדש וכעת קצת משופשף יותר - התקפת לב. מופע שלקח שלושה חודשים של חזרות אינטנסיביות, סדנאות, שיעורים והרבה עזרה ותמיכה של אנשי מקצוע, משפחה וחברים, ובסופו התקבל עוד מופע מערכונים, מצחיק ומרגש שמקווה להפוך לקאלט.התקפת לב - יום שבת ה-31 במרץ, 21:00, צוותאעדיין הומור, רק עם הרבה יותר רגש. "התקפת לב - ציפורלה" :

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ