המלצות במה לשבוע: היטלר, ששון גבאי ורנה ירושלמי

היטלר גר בבית תמחוי ביחד עם הרצל, ששון גבאי רוקד את "החולה המדומה" ביחד עם תזמורת הבארוק ירושלים, רנה ירושלמי מביימת הצגת יחיד לקאמרי ופסטיבל ירושלים לאמנויות משתלט על העיר

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: ירושלים חוגגת אמנות

פסטיבל ירושלים לאמנויות 2012 התחיל בשבוע שעבר וימשיך עד יום שלישי הקרוב. הפסטיבל  שם לו למטרה לקדם לטפח ולעודד את תחומי היצירה המגוונים ולהציג לקהל הרחב מופעי איכות ייחודיים במחירים עממיים. השנה האירוע כולל כ-28 מופעי מחול, תיאטרון, מוזיקה וזמר של מיטב הגופים החובבים והסמי מקצועיים, ברחבי העיר. ערבים מגוונים הפתוחים לקהל הרחב ללא תשלום יתקיימו לפני ואחרי המופעים.פסטיבל ירושלים לאמנויות 2012 - ימים א'-ג' ה-25-27 במרץ, 18:00, תיאטרון ירושלים וברחבי העיריום שני: ששון גבאי הוא החולה המדומה

הבלט הקומי החולה המדומה הוא פרי שיתוף פעולה בין מולייר ושרפנטיה - שני ענקי תיאטרון הבארוק הצרפתי. המוזיקה של שרפנטיה מדגישה ומחדדת את ההומור השופע והעוקצני של מולייר. בהפקה של תזמורת הבארוק ירושלים בניצוחו של מאסטרו אנדרו פארוט, יוביל ששון גבאי בשלל תפקידים, את נגני התזמורת להרפתקאה תיאטרלית פרועה ומלהיבה ברוח הקומדיה דל ארטה.

החולה המדומה - יום ב' ה-26 במרץ, 20:00, היכל אמנויות הבמה הרצליהששון גבאי הוא החולה המדומה, הרופא, ועוד תפקידים (צילום: יח"צ)

יום שלישי: היטלר, הרצל ואלוהים בבית תמחוי

לדמות אחת קוראים הרצל, לשניה היטלר והשלישית קוראת לעצמה אלוהים. כולם חיים במעון לחסרי בית. היטלר הוא צעיר חסר כל, בוינה של תחילת המאה הקודמת, אבל בזכות הטיפול המסור של הרצל הצעיר הוא מסתגל לעיר הגדולה ומתחיל גם להראות סימנים מדאיגים של שנאת יהודים. בין השלושה מתפתחת מערכת יחסים אפשרית ובלתי אפשרית, אליה נקלע גם הקהל, שמוצא עצמו ישוב על מיטותיהם, משתתף בצערם ובשמחתם בקרבה אינטימית.מיין קאמפף עלתה לראשונה בפסטיבל עכו השנה וזכתה בפרס המשחק הטוב ביותר לשחקנים רועי אסף, שלומי ברטונוב ולופו ברקוביץ' וגם בפרס על הדרכת שחקנים לבמאי גיל אלון.מיין קאמפף - ימים ג'-ד' ה-27-28 במרץ, 20:30, האנגר תיאטרון גשר נאציזם לחולי נפש. "מיין קאמפף" (צילום: איל לנדסמן)

יום רביעי: רנה ירושלמי מביימת נוסטלגיה

אנסמבל עיתים מגיע לקאמרי, בראשותה של רנה ירושלמי. את הטייפ האחרון של קארפ כתב סמואל בקט ודורי פרנס תרגם. דורון תבורי מככב ואבי בללי אחראי על המוזיקה.

קראפ הוא זקן, ערירי וסופר מתוסכל. הוא מקווה לכתוב את ה"יצירה הגדולה". ביום הולדתו ה-69, קראפ בחדרו, מתכונן להקליט ולתעד את השנה שחלפה כפי שהוא עושה מזה 45 שנים. קראפ עובר דרך רגעים מחייו ואהבותיו בנסיון לזהות ולגשר בין הדמויות הקודמות של עצמו, האמיתות המבולבלות של הזיכרון, השכחה והזמן האבוד, כפי שנלכדו במשך השנים בסלילי הטייפרקורדר.הטייפ האחרון של קארפ - ימים ד'-ה' ה-28-29 במרץ, 20:30, אולם נחמני המחודש

תיעוד של חיים. "הטייפ של קראפ" (צילום: גדי דגון)

 וגם: הספר דרך חגב מאגד 31 קטעי נונסנס קצרים על עולם החרקים והזוחלים דרכם לומד הקורא להכיר את עולמם של בני האדם.אנסמבל ציפורלה בחרו לעבד את הסיפורים הקצרים לסצנות מלאות אופי וסגנון. השחקנים נכנסים לתפקידי החרקים, האנשים ואף החפצים שבספר, ועכשיו הם מגיעים גם לירושלים. דרך חגב - יום ד' ה-28 במרץ, 21:00, תיאטרון ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ