פאם אן: "עשיתי שלישיה לפני שהופעתי מול אלטון ג'ון"

דראג קווין נתנה לה שורה של קוק לפני הופעה, היא הוזמנה למטוס הפרטי של אלטון ג'ון וחיממה את שר. רגע לפני שהיא מבצעת נחיתת אונס בתל אביב, עידן חגואל תפס אותה לשיחה על חוג הסילון ועל דמות שנולדה מתוך בקבוק וודקה

עידן חגואל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עידן חגואל, עכבר העיר

"שמעתי כל כך הרבה על הגברים הישראלים, בעיקר מהומואים" מספרת פאם אן. הקומיקאית האוסטרלית מגיעה לישראל לשתי הופעות בבית ציוני אמריקה, בשישי ובשבת, ומקווה מאוד לבצע את נחיתת האונס שלה על הגברים הישראליים. "פאם אן" היא האלטר-אגו של הקומיקאית האוסטרלית קרוליין ריד - דיילת שתיינית, מכורה לקוק שמבריחה קראק בטיסות. המופע שלה הוא על טהרת הומור אווירודינאמי עם בדיחות על מטוסים וכל מה שנלווה לזה.» פאם אן בישראל - כל הפרטים ומועדי מופע» תהיי שנונה ותצחיקי: הקומיקאיות הישראליות כאן כדי שיקשיבו» אורנה בנאי בהופעה: סקס, לסביות וג. יפיתשאלתי את רייד אם היא מעדיפה לקיים את הראיון בדמות או כאישה אמיתית. "איך שבא לך יקירי", היא נשמעת הפוכה ומעוכה דרך הטלפון של חדר המלון בפריז, והוסיפה בקול צרוד מסיגריות: "אתה יכול לשאול אותי ואני אענה בשמה". מחוץ לדמות, רייד פרועה לא פחות מפיצול האישיות שלה – "פאם אן". "הדמות למעשה נולדה מתוך בקבוק וודקה" היא מסבירה. ואכן, החוויות והזיכרונות של רייד כמעט תמיד הולכים יד ביד עם איזשהו משקה חריף.לא יכולה להפסיק לחשוב על הגברים הישראלים. פאם אן:

את עולה להופיע מבושמת או מסטולה?"הרבה אנשים חושבים שאני כן. אבל הפעם היחידה שעליתי על במה מסטולה הייתה בסידני. דראג קווין הביאה לי שורה של קוק לפני שעליתי לבמה, היא הכריחה אותי וזה היה נורא. עליתי וקשקשתי על כלום. כן יוצא לי לעלות להופיע עם האנגאובר. לפעמים זה נחמד כי זה מרגיע קצת, אבל רוב הזמן זה מעייף אותי. אני לא רוצה לאכזב אנשים, אני מעדיפה להיות צלולה. אני נותנת לאנשים לחשוב שאני על משהו"."קהל הגייז הוא הקהל המרכזי שלי"

בתור שחקנית אוסטרלית ממלבורן, רייד לא השיגה תפקידים שהולמים את כישוריה. "השגתי תפקיד אחד, פעם במחזה. ליפול מדלת מסתובבת", היא נזכרת. "זה היה תפקיד אילם, אפילו לא נתנו לי משפט אחד. פשוט גנבתי את ההצגה מהשחקנים הראשיים רק מליפול מדלת מסתובבת. זה הפך לרגע השיא של ההצגה. היא הייתה באורך של שלוש שעות אז כנראה שהקהל היה חייב איזו אתנחתא קומית". רייד פיתחה שנאה לשלבי האודישנים, במקום להתייאש היא החליטה שהדרך היחידה עבורה לעשות "משהו" היא ליצור את "המשהו" בעצמה: "תמיד התעניינתי בעיצוב משנות ה-60 ובחוג הסילון. הגעתי למסיבת יום הולדת אחת לבושה כדיילת אוויר של פאן אם (פאן אמריקה). והדמות פשוט צמחה מהמסיבה ההיא".לאחר שנים בהן הופיעה בתור פאם אן במועדונים קטנים, התרחש נס קטן, ודמותה המוקצנת שופעת הומור מטוסים, שדות תעופה ודיילים, מצאה עצמה על המטוס הפרטי של סר אלטון ג'ון: "הופעתי במועדון לגברים בלבד בלונדון, ואחד מאנשי ההפקה שלו היה בקהל וחשב שזה יהיה רעיון מעולה להעלות אותי למטוס הפרטי של אלטון. צירוף מקרים מטורף, הקריירה שלי פרחה מתוך מועדון הומואים".

איך היה לפגוש את אלטון ג'ון?"התרגשתי מאוד יום לפני שפגשתי אותו, אבל ביום עצמו כבר היה לי האנגאובר מטורף. חגגתי כל הלילה ועשיתי שלישיה, עם שני בנים. זה היה בלגן. אני עדיין מחכה לעוד טלפון מאלטון, אבל הוא ובן הזוג שלו מצפים לתינוק. אנשים משתנים כשהם מביאים תינוק. אלטון מדהים, הוא ובן הזוג שלו אוהבים כישרונות ואמנים צעירים. הם חיים בעולם שאני אפילו לא מעיזה לחלום עליו. הם אפילו לא צריכים דרכונים כדי לעבור ממדינה למדינה. יש להם מטוסים פרטיים, כולם מכירים אותם, ומחכים להם עם שטיח אדום".אמרו לי למחוק את הפורנו מהלפטופ לפני שאני מגיעה לישראל. פאם אן (צילום: בנו דולר)

יש לך תוכניות לעשות נחיתה ולהקים משפחה? "אני יוצאת עכשיו עם חייל מארינס באמריקה והוא רוצה תינוק. אין לי תוכניות להיכנס להריון, אבל לא יהיה אכפת לי לגדל תינוק משוקולד של חייל מארינס. הוא הגבר העיקרי שלי כרגע. אבל יש לי גבר ארגנטינאי יפיפה בפריז. ויש לי עוד חתיכת שוקולד בלונדון - השעון שלי מתקתק, אני מזדקנת. בטח נשארה לי רק ביצית אחת. אל תכתוב על כל הגברים שלי כי אז הם יקראו אחד על השני ויתעצבנו". 

החלטורות על האווירון של אלטון ג'ון הולידו נקודת שיא נוספת בקריירה של הקומיקאית המוטסת. ב-2004 התבקשה להיות מופע החימום של שר בסיבוב ההופעות העולמי שלה. "פחדתי כל כך ולא רציתי לעשות את זה", היא מספרת "הופעתי מול 14 אלף איש ופחדתי כל לילה. אבל זה היה מדהים. זה היה נחמד כי זה פתח בפני קהל חדש - האמת שלא, זה די אותו קהל. קהל הגייז הוא הקהל המרכזי שלי. באיזשהו אופן הם יצרו את הדמות, כי הם חיבקו אותה. אבל גם כל מי שעבד אי פעם בשדות תעופה, במטוסים. ויש אנשים אקראיים שמגיעים מסקרנות"."יש לי גברים בכל מיני מקומות בעולם" יצא לך לפגוש את שר?"כשהצטרפתי לסיבוב שלה היא כבר הספיקה להופיע בערך 300 הופעות, אז היא הייתה מותשת. כל לילה האמרגן שלה היה מגיע ואומר 'היום היא תפגוש אותך', אבל היא תמיד הייתה מבטלת. אבל הבנתי אותה, כי היא הייתה כבר גמורה בסוף הופעה. המשלחת שלה הייתה מקסימה אלי וזה היה תענוג לעבוד על המופע שלה".  בימים האחרונים רייד מוטסת מברלין, ללונדון, לפריז ומשם לניו-יורק במסגרת העבודה, ונדמה שהיא חיה חיים של דיילת אוויר לכל דבר. "השנה אני אהיה בכל העולם. אני אוהבת את זה אבל זו חוויה די בודדה", היא מסבירה "לפעמים אני מתעייפת ממלונות ורק רוצה לישון במיטה שלי. אבל אני לא יכולה להתלונן כי יוצא לי לראות את העולם. יש לי גברים בכל מיני מקומות בעולם. חשוב שיהיה אחד בכל נמל, לא?". המסעות שלה משולבים מיידית לתוך המופע: "החומרים שלי משתנים ממקום למקום בהתאם לחוויות שלי. למשל המופע בתל אביב כנראה יהיה מורכב מדברים שעברו עלי בטיסה לשם, הנחיתה שלי בשדה התעופה. אני לא אוהבת לשמור על מבנה קבוע, אני אוהבת חופש. ההופעה בתל אביב תתרכז בחומרים על אל-על".החיים הקשים של הדיילת השיכורה. פאם אן:

את מגיעה בטיסת אל-על? "אני מגיעה בטיסה של דלתא, וזה מאוד מפחיד אותי כי המטוסים שלהם כל כך ישנים. ניסיתי להזמין טיסה עם אל-על אבל לא הצלחתי למצוא כרטיס. לטוס אל-על זה כנראה הכי בטוח בעולם כי יש יחס של מאה מאבטחים לנוסע אחד. פגשתי כמה חיילים ישראלים ביוון. הייתי צריכה לעבור בדיקה לפני עליה לאוניה והם היו הבחורים הכי לוהטים שראיתי בימי חיי. אולי יש משהו במים שלכם שהופך את כולכם לכאלה חתיכים? אבל כולם אומרים לי למחוק את הפורנו מהלפטופ לפני שאני מגיעה לישראל. אני קצת חוששת מהבדיקה הביטחונית, אז אני מנסה עכשיו למחוק את היסטוריית הגלישה שלי לאתרי פורנו מהמחשב".» פאם אן בישראל - ימים ו'-שבת ה-23-24 במרץ, 21:30 ו-21:00, בית ציוני אמריקה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ